Сенсомоторная корекція

Сенсомоторная корекція

Спортивні заняття вчать дітей відчувати своє тіло і володіти ним, допомагає краще орієнтуватися в просторі. Особливо це важливо для дітей з порушений моторикою або координацією рухів. Адже навіть найпростіші побутові навички вимагають певної спритності – піднести ложку або чашку до рота, надіти светр, застебнути ґудзик. І заняття допомагають дитині освоїти ці та інші рухи.

Фізичне навантаження прискорює обмін речовин, покращує імунітет, прискорює виведення токсинів. Тому діти краще себе почувають і рідше хворіють. Регулярні заняття адаптивної фізкультурою покращують почуття ритму, і це допомагає розвивати мову.

Заняття починається з розминки, вона йде 8-10 хвилин. Вона потрібна, щоб розігрітися і, одночасно, заспокоїти дитину, дати йому час включитися в заняття.

Основний блок вправ триває 30-35 хвилин. На цей час припадає основне навантаження на м’язи, тренується координація рухів.
Останні 5-10 хвилин – заминка і стрибки.

Комплекс вправ підбирається індивідуально для кожної дитини. Інтенсивність занять висока, опрацьовуються всі групи м’язів. Блоки вправ чергуються з дихальною гімнастикою і масажем.

Спочатку дитина робить все вправи з допомогою тренера. Викладач повністю управляє рухами дитини, стежить за технікою і навантаженням. Потім контроль поступово зменшується, і дитині дається велика свобода рухів. Разом з цим додаються нові вправи, навантаження збільшується. Поступово дитина починає виконувати вправи самостійно.

Заняття підходять для дітей від 2 років і старше.