Групові заняття

Групові заняття

На групових заняттях в центрі “Аутизон” діти вчаться помічати однолітків, грати разом і спілкуватися один з одним. Для кожної групи підбираються 3-6 дітей, відповідних один одному за віком і навичкам.

Заняття побудовано так, щоб дитина постійно освоював щось нове. Наприклад, під час зарядки діти вчяться повторювати за кимось, на ігровий смузі перешкод – почекати своєї черги, в грі – попросити поступитися або поділитися чимось. Візуальний розклад допомагає дітям перейти від одного завдання до іншого.

Нейропсихологічна корекція і сенсорна інтеграція про щось вам кажуть? Ці слова звучать у багатьох програмах допомоги для дітей з аутизмом. Але що це таке? Давайте розбиратися!

Є мозок, і він відповідає за все! Це окрема всесвіт. І в цьому всесвіті стався збій, який порушив життя і розвиток в деяких галактиках. Десь стало дуже холодно, десь жарко, а якісь галактики зникли. Те ж саме відбувається і з мозком дитини під впливом різних несприятливих факторів. І завдання фахівця з допомогою різних методів налагодити зв’язки в мозку, «відновити гармонію у всесвіті». Зокрема, за допомогою нейропсихологічної корекції.

Тепер давайте розберемося, що ж таке сенсорна інтеграція?
Дитина пізнає світ через те, що бачить, чує, до чого торкається, що пробує на смак. Коли все працює, то у дитини з’являється правильне уявлення про себе і про світ. Але якщо якийсь канал порушений? То його треба відновити, допомогти дитині пізнати світ іншим шляхом. У цьому йому і допоможе сенсорна інтеграція.

А тепер уявіть, що ці методики об’єднали! І користь від занять збільшилася в кілька разів. Так, ми в центрі для дітей “Аутизон” зробили це.

Що робимо на цій групі?

  • формуємо самостійні мовні висловлювання,
  • знижуємо стереотипії і самостимуляції,
  • формуємо самоконтроль поведінки,
  • знижуємо тривожність,
  • формуємо навички спілкування з дітьми і дорослими,
  • формуємо правильні тактильні відчуття (наприклад, дитина дуже чутлива і не переносить краплі бруду або, навпаки, не відчуває, коли упісявся),
  • покращуємо координацію рухів,
  • тренуємо увагу і посидючість.