Навіщо треба вивчати математику? Таке питання ставить кожна дитина своїм батькам, до кінця не розуміючи, як у житті знадобиться такий складний предмет. У цій статті говоримо чому дітям важливо займатися математикою. Про роль вивчення математики у розвитку дитини та пояснюємо, як пробудити мотивацію до занять.
Роль математики справді величезна у житті. Без цієї науки світ був би іншим. Якби вона не розвивалася, не було б великих відкриттів, не було б тих речей, якими ми користуємось сьогодні. Тепер конкретніше, чому треба полюбити рахувати з пелюшок.
- Заняття математикою тренують пам’ять
Пам’ять – одна з найважливіших функцій психіки, де будуються інші процеси. Тому з раннього дитинства дитину потрібно навчати способам та прийомам ефективного запам’ятовування інформації.
У цьому допоможуть ранні заняття з математики, пов’язані з рахунком. Існує думка, що якщо діти добре рахують, то вони мають математичний склад розуму. Але чи це так? Не зовсім. Пам’ять і розумові процеси розвиваються лише тому випадку, якщо рахунок виробляється усвідомлено, а не механічно.
До 7 років діти користуються пальцями чи різними предметами, щоби щось порахувати. Але одне це вміння не розвине математичне мислення. Саме розв’язання задач тренує мозок і пам’ять, розвиває гнучкість розуму, допомагаючи зрозуміти взаємозв’язки та охоплювати проблему цілком, щоб знаходити нестандартні виходи з різних ситуацій.
Висновок: вирішуйте із дитиною завдання, щоб розвинути пам’ять.
- Математика вчить думати
Регулярні тренування у спортзалі зміцнюють тіло, а постійні заняття математикою тренують розум. У процесі обчислювальної діяльності у дитини покращується:
- здатність розмірковувати та аналізувати;
- логічно мислити;
- виділяти головне;
- структурувати та робити висновки.
- Математика вчить не здаватися і не зупинятися на досягнутому
Щоб вирішити завдання правильно, дітям необхідно бути точними, уважними, відповідальними та наполегливими.
Чим частіше ваш син чи дочка прокачуватиме ці скіли, тим розумнішим буде ставати. У майбутньому це допоможе не лише з навчанням, а й у житті.
- Музика та математика: де зв’язок?
А ви знали, що та сама ділянка мозку відповідає за розвиток музичних і математичних здібностей? Чи деякі музичні хіти набувають популярності завдяки своїй «математичній» структурі?
Наприклад, хіп-хоп завойовує серця молоді завдяки імпровізаціям і ритмічному біту. Така любов обумовлена вродженою потребою людей у повторюваних елементах та ритмі.
Дітям важливо займатися математикою. Звідси випливає, що паралельні заняття цими двома напрямками допоможуть вашій дитині в майбутньому стати Альбертом Ейнштейном або Шерлоком Холмсом свого часу.
- Математика допомагає процвітати в інших науках
Ранні заняття математикою закладають фундамент, на якому будуватимуться здібності до інших шкільних предметів. Якщо подивитися на різні дисципліни ширше, можна побачити, що географія, хімія, фізика, біологія, креслення тісно пов’язані з математикою.
Зі спостережень: якщо учень має проблеми з алгеброю та геометрією, у 95% випадків у нього також будуть труднощі з фізикою та хімією.
Висновок очевидний – будуйте міцну основу, займаючись з дитиною математикою з раннього дитинства.
- Побутові завдання здаються менш складними і вирішуються швидше
Чим довше і глибше дитина вивчає математику, тим краще справляється зі щоденними справами у всіх сферах життя. Точні розрахунки та обчислення вчать розмірковувати, продумувати алгоритми дій та вибудовувати послідовності. Дітям важливо займатися математикою. Завдяки математиці дитина вчиться перевіряти факти та докопуватись до істини, а не домислювати. Здобувати уроки з життєвих ситуацій і робити висновки.
Як можна швидко запам’ятовувати інформацію дитині читайте тут.
- Вивчення математики та розвиток мислення – запорука успіху в кар’єрі
Сучасний світ – це епоха розвитку технологій, де найзатребуванішими є працівники IT-сфери. І без математичного складу розуму тут не обійтися: уміння добре обчислювати, мислити критично та стратегічно, та вибудовувати складні алгоритми.
Бажаєте, щоб ваша дитина освоїла професію майбутнього, займайтеся з нею математикою.
На закінчення хочемо сказати про мотивацію. З дошкільнятами та молодшими школярами використовуйте на заняттях гру. Така форма подання інформації зрозуміла та цікава дітям. Візьміть на озброєння різні прийоми повідомлення: рухливі та рольові ігри, питання-відповідь, вправи.
При організації уроку враховуйте вік та індивідуальні особливості дитини. Тоді вона займатиметься за власним бажанням, а результати не змусять довго чекати.