Як підвищити імунітет дитині після хвороби

Не знаєте, як підвищити імунітет дитині, що часто хворіє? Для початку забезпечте їй повноцінне харчування, а також щодня робіть нетривалий моціон (якщо температура тіла малюка нормальна).

Мотивувати дитину на чергову прогулянку дуже просто. Ось кілька дієвих способів, як підвищити імунітет дитині 4 роки за допомогою регулярного вчинення моціону:

  • Купіть їй скейт, самокат або велосипед.
  • Якщо у вас у сім’ї є собака – вигулюйте її разом.
  • Ходіть разом на екскурсії містом. Розкажіть малюку історію окремих вулиць та будинків, покажіть пам’ятники – йому, напевно, буде цікаво послухати!
  • Ходіть пішки в гості до родичів та друзів, а також до дитячого садка або школи (якщо дозволяє час та відстань).
  • Привчіть дитину до водних процедур та загартовування. Важливо дотримуватись почуття міри, і діяти поступово – наприклад, почати влітку з купання у відкритих водоймах чи басейні.

Іноді змінюйте обстановку – наприклад, приїжджайте до гір, де діти зможуть вдосталь погуляти лісом чи рівниною, подихати цілющим свіжим повітрям. А також пропити і зробити нескладні фізіопроцедури.

Така профілактика рекомендована:

  • Дітям, які часто хворіють протягом усього року.
  • Малюкам із хронічними хворобами хребта, дихальних шляхів, шлунка, нервової системи.
  • Школярам та студентам після закінчення навчального року – для зняття зайвої напруги та реабілітації після тривалих перевантажень.

Цікаво знати: прогулянки на вулиці у різну пору року – своєрідна альтернатива гартуванню. Влітку дитячий організм отримує достатню кількість вітаміну D, засмагаючи на сонці, а також вчиться пристосовуватися до спеки. Восени та взимку діти, що гуляють на вулиці майже щодня, виробляють стійкість до холоду та сирого повітря. Тому застуджуються набагато рідше однолітків, які проводять весь час у приміщенні.

Приділіть особливу увагу тому, як можна підвищити імунітет дитини у початкових та випускних класах. У цей період підростаючий організм зазнає сильного стресу від зміни звичної обстановки, а також значні навантаження. Тому добрий відпочинок буде вдвічі корисним майбутнім школярам та студентам.