Люди з аутизмом приносять економіці мільйони

Люди з аутизмом приносять мільйони економіці. Але суспільство їх соромиться і не хоче помічати.

Близько двох відсотків людей у ​​світі мають розлад аутистичного спектру (РАС). Довгий час ці люди опинялися фактично в ізоляції. Але тепер на таких кандидатів полюють найбільші компанії, які запускають програми з найму співробітників з аутизмом.

Чому особливості аутистів є цінною перевагою для бізнесу, який внесок вони можуть зробити в економіку та як адаптувати робочі процеси, щоб у них змогли брати участь люди з РАС?

На міжнародній конференції «Аутизм. Виклики та рішення» розповів один із провідних світових експертів у галузі програм з працевлаштування для дорослих з РАС Даррен Хедлі, професор Дослідницького центру аутизму Школи психології та громадської охорони здоров’я Університету Ла Троб, Мельбурн (Австралія).

Люди з аутизмом: Розповідіє Даррен Хедлі

Все почалося 4 роки тому, коли я вирішив повернутись до Австралії. У Центрі дослідження аутизму в Мельбурні мені повідомили, що запускають спільно з компанією DXC Technology проект з працевлаштування аутистів. Це мені ідеально підходило. На той момент я вже 15 років працював у сфері РАС і особливо любив займатися з тінейджерами, допомагати їм соціалізуватися у школі, заводити друзів, підтримувати стосунки тощо.

Наш проект в Австралії був першою подібною програмою в країні, її вирішили запустити завдяки Specialisterne. Саме в цій датській IT-компанія 15 років тому стала працювати люди з аутизмом.

Її засновник Торкіл Сонн одного разу помітив, що його п’ятирічний син малює постаті – виділяє на листку невеликі області та розставляє у них цифри. Виявилося, що він копіює карту світу, де цифрами є країни, причому робить це ідеально. Дитина була дуже аутична, майже не говорила, відчувала проблеми з комунікацією, але при цьому мала хорошу пам’ять і ряд інших відмінних навичок.

Незважаючи на свої здібності, він не зміг знайти роботу, коли виріс. Тож батько вирішив створити власну компанію для людей з РАС. Вдалий досвід Specialisterne надихнув DXC Technology, вони вирішили зробити те саме в Австралії, запросивши Торкіла як консультант.