Вираз дитиною свого стану за допомогою яскравих емоцій – це нормальний процес, діти часто вередують і таким чином дають зрозуміти дорослим про свої потреби, коли ще не може донести цю інформацію по-іншому.
Маленькі діти до року так сигналізують про свій дискомфорт батькам. Після перших 2-3 місяців життя малюка мама вже відчуває і розуміє, про що може говорити плач дитини та заспокоює її відповідними методами.
Якщо діти часто вередують незвичайно довго або, навпаки, стають більш млявими і втрачають апетит, такі ознаки можуть вказувати на появу інфекційного захворювання. Навіть якщо інших ознак захворювань немає, але малюк явно вередує більше звичайного – раптово починає плакати, пхикає при зміні положення тіла або голови – обов’язково викликайте лікаря.
Метеочутливість також може бути причиною примх дитини. Якщо ви помічаєте, що дитина реагує на зміни погоди, регулярно гартуйте малюка прогулянками на свіжому повітрі за будь-якої погоди, це допоможе йому адаптуватися і через кілька місяців невелика метеозалежність пройде.
А якщо малюк весь час не в настрої? Батькам потрібно звернути увагу на стан та настрій дитини протягом усього дня: чи прокидається вона у гарному настрої? Якщо дитина бліда і млява, майже не посміхається, часто пхикає, при цьому наявність інфекційних захворювань лікар виключив, зверніться до педіатра і розкажіть про свої спостереження. Перераховані вище симптоми можуть свідчити про анемію або проблеми з нирками. Потрібно здати аналізи крові та сечі, щоб прояснити ситуацію.
Зверніть увагу, що капризи та поганий настрій дитини також можуть бути реакцією на атмосферу в сім’ї, дитячому садку чи школі. У таких ситуаціях проводьте більше часу з малюком, розмовляйте, з’ясовуйте причини поганого настрою, залучайте до активних ігор та праці.