Дуже часто тати почуваються ніяково, коли доводиться посидіти з маленьким сином. Батько і син! Чим зайнятися? У що погратись? М’яч у квартирі особливо не поганяєш. Може до улюблених «танчиків»? Насправді спільні ігри не обмежуються “стрілялками” та футболом. Для кожного віку є безліч цікавих розваг.
Як правило, мама проводить з дітьми більшу частину дня, тому, як тільки на порозі з’являється батько сімейства, дітлахи виснуть на шиї з проханням пограти. Не варто відмовлятися, адже спільні ігри закладають фундамент взаємин. У хлоп’ячих іграх, основна мета яких — розвивати чоловічі якості, тато відіграє не останню роль.
Настільні ігри
Настільні ігри — чудова нагода на особистому прикладі продемонструвати, як гідно приймати програш та перемогу. Як відомо, чоловіча логіка відрізняється від жіночої, тому корисно, якщо правила гри пояснить тато, підкаже, яку вибрати стратегію і т.п.
Силові ігри, змагання
Хлопчачі ігри – це, в основному, галаслива метушня і біганина. Наздоганяння, жмурки, хованки, стрілялки, перетягування каната, армреслінг і т.п. Такі активні заняття стимулюють фізичний розвиток хлопчика, розвивають спритність, швидкість реакції.
Навіть не виходячи на вулицю можна придумати розваги для батька і сина: невинні, нетравмонебезпечні та не руйнівні для квартири.
Ще одна відмінна риса чоловічих ігор – це елемент порівняння, змагання. Хлопчикам важливо з’ясувати, хто є найсильнішим, найточнішим, найшвидшим. Дух суперництва знайомий і дорослим чоловікам.
Граючи з дитиною, тато має пам’ятати, наскільки потрібне для сина почуття перемоги. Грати в піддавки, звичайно, весь час не варто, адже легка перемога і, що ще гірше, розкриття явної поступки можуть стати приводом для образ та розчарувань. Іноді поступитися можна, щоб малюк відчув радість того, що зміг здолати сильного та спритного суперника — тата.
Читання, підготовка до занять
Читати казку на ніч чи розповідати власні історії може і тато. Хоча б час від часу. У нього герої та їхні вчинки матимуть зовсім інші характеристики.
Іноді корисно зайнятися дитиною. Батько і син можуть разом перевіряти виконання завдань, уроки. Якщо з мами можна «мотузки вити», то татовий серйозний погляд і строгий, але люблячий голос дитина сприйме зовсім інакше.
Ліплення, малювання, конструювання
Крім гучних рухливих ігор у квартирі, є заняття спокійніше. Чому б не зайнятися спільною творчістю. Ліпити дивних звірят або малювати головоногів дуже кумедно. Тим більше, що краще за тата машинку або дельтаплан ніхто не зобразить!
Фокуси та експерименти
Папа може навчити сина показувати фокуси. Разом ставити трюки весело та цікаво. Можна навіть підготувати коротку виставу для родичів. Або зустріти маму з магазину, діставши кролика з дідусячого капелюха. Несподівано?
Колекціонування
Світ чоловічих хобі та розваг суттєво відрізняється від жіночих. З татом можна збирати марки, «вболівати» за улюблену футбольну команду, конструювати танки чи літаки та ін.
Спільні чоловічі захоплення сприяють самовизначенню малюка як представник сильної половини людства, впливають на формування кругозору. Надалі це допоможе у спілкуванні з однолітками, підвищить авторитет у колі однодумців (однокласників, друзів).
Виконання роботи в домі
Хто, як не тато, навчить сина лагодити кран, свердлити та забивати цвяхи та усувати тому подібні побутові неполадки та проблеми.
Тато може навчити сина прибирати за собою, готувати, прати шкарпетки та гладити сорочки. У майбутньому обраниця вашого сина це оцінить. А тепер оцінить дружина, мама.