Арт-терапія для особливих дітей яК ЗАСІБ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Арт-терапія для особливих дітей як засіб реабілітації , унікальна тим, що вона лікує вже за фактом створення того, що ми щось створюємо.

Лікування та корекція мистецтвом, вивчення та оволодіння методиками для зняття внутрішньої напруги, агресії, тривожності, стресів та відновлення життєвого ресурсу.

Важливим є те, що арт-терапія для особливих дітей є засобом невербального спілкування. Це робить її особливо цінною для тих, хто недостатньо добре володіє мовою, кому складно висловити свої думки у словах.
Використання традиційних та нетрадиційних методик, технік та прийомів роботи з дітьми з порушенням інтелекту допомагає впоратися з проблемами у розвитку (у навчанні, поведінці), підвищує працездатність, покращує пам’ять, надає допомогу у профілактичній та корекційно-розвивальній діяльності.

Психіка «особливої» дитини дуже вразлива і вимагає дбайливого ставлення до себе. І на своєму шляху діти часто стикаються із серйозними труднощами: у сім’ї, у дитячому садку, у школі, у спілкуванні та на самоті. Дорослі дуже хочуть допомогти їм, але часто не знають як. Пояснення, переконання і моралі не допомагають, а сам малюк не може до ладу пояснити, що з ним відбувається. Саме в таких випадках і може допомогти арт-терапія.

Арт-терапія для особливих дітей дуже важлива для батьків.

І разом із дитиною та окремо. Вираз себе через мистецтво є безболісним способом вираження почуттів.
Арт-терапія для особливих дітей не має ні обмежень, ні протипоказань, будучи безпечним методом зняття напруги.
Це природний шлях лікування, коли негативні емоції перетворюються на позитивні.

Арт-терапевтичні заняття надають сил, впевненості, можуть допомогти знайти вихід із складної ситуації. Використання художньої творчості надає допомогу у підвищенні самооцінки та адекватного прийняття себе у соціумі. У процесі творчості на поверхню виходять багато проблем, які були глибоко приховані та вирішуються вони безболісно.
Як тільки мама, тато чи дитина бере в руки пензлик, пластилін або глину для ліплення, вона вивільняє свою підсвідомість. У результаті виходить лікування через самовираження та звільнення творчого потенціалу.