Як навчити дитину кусати і жувати

Кусання і жування – важливі етапи навчання дитини самостійної їжі. Приблизно в 5 місяців малюки починають тягнути все в рот, завдяки цьому вони вивчають рух щелеп, мови і губ. Якщо з яких-небудь причин цього не відбувається, ви можете самі навчити дитину кусати і жувати, або звернутися за допомогою до фахівця. Спеціалісти психолого-педагогічного клубу “Аутизон+” підберуть найоптимальніші заняття для вашої дитини відповідно до потреб і можливостей.

Навчання зазвичай починають зі спеціальних пристосувань, які були спеціально створені, щоб забезпечити стимуляцію і тренування губ, щік, мови і ясен. Це можуть бути прорізувачі, вібруючі палички і інші інструменти.

НАВЧИТИ ДИТИНУ КУСАТИ І ЖУВАТИ ПРОСТО!

Покажіть дитині, як кусати, щоб дитина зрозуміла, що значить це слово. Цей етап можна перетворити на захоплюючу гру, якщо по черзі годувати ляльку. Нехай дитина нагодує і вас. Проявіть фантазію. Використовуйте при цьому будь-який звук або слово («кусай», «ам», «ня-ням» чи інші схожі слова).

Першим розвивається вертикальне жувальний рух. Покладіть інструмент між жувальними поверхнями зубів і допоможіть яснам зімкнутися і розімкнутися. При цьому використовуйте слово «кусай». Робіть це перед дзеркалом, щоб дитина бачила, як кусає (якщо це не дуже відволікає її).

Після того, як дитина зрозуміє слово «кусай» і навчиться його виконувати, приступайте до самого процесу жування. Робіть до 20-25 жувальних рухів на кожній стороні.

Використовуйте довгі предмети, щоб розвивати двостороннє жування і збільшувати силу щелеп.

Міняйте сторону, щоб стимулювати переміщення жувальної активності: 3-5 разів на одній стороні, потім на іншій. Починайте з бічних зубів, поступово переходячи до задніх.

Коли дитина навчилася кусати і жувати, під час роботи занурюйте інструмент в пюре, це дозволить перенести нову навичку на реальну їжу.

І хваліть, хваліть, хваліть дитину!!!
Успіхів у навчанні!