“Створивши диво” – фільм про особливу дитину, який варто подивитися

Хелен Келлер (27 червня 1880 – 1 червня 1968) – сліпоглуха американська письменниця, викладачка і громадський діяч. Вона народилася нормальною здоровою дитиною в місті Таксамбія, штат Алабама, в прекрасній старовинній родині. У віці 19 місяців після гострого запалення мозку і шлунка Олена втратила зір та слух, що для такої маленької дитини значило і німоту. Її хотіли записати в розумово відсталі, але вона стала першою сліпоглухою людиною, яка здобули вищу освіту. Саме її історія лягла у фільм про особливу дитину Через багато років після їхнього знайомства, Марк Твен мав підстави сказати: в XIX столітті було дві по-справжньому великі людини – Наполеон і Олена Келлер.

Відгук про фільм про особливу дитину, який найбільш повністю відображає його суть: “Перед глядачем постає безумовний шедевр Артура Пенна, з перших кадрів змушує переживати за дівчинку, схожу на дикого звіра, емоції якої вириваються назовні і не знаходять виходу… Якщо уявити світ, в якому не бачиш і не чуєш – думаєш: «Звідки черпати сили у темряві, борючись з внутрішніми демонами? Як не заблукати в лабіринтах тіні і зрозуміти, що світ навколо – живий»?

Не завжди жалість – хороший союзник. Співчуття дає відчуття значущості, а в любові і на війні – всі засоби хороші, якщо вони дають результат. Будь-яку дитину потрібно вчити: що правильно, а що ні. Діти – ті ж люди, інтуїтивно відчувають вседозволеність і послаблення з боку батьків. Послух без розуміння – теж сліпота. Тому не поспішайте приймати на віру манірність за гарне виховання.

Рано чи пізно людина здається, піддаючи сумнівам віру. Героїня Енн Бенкрофт, знаючи, як бути сліпою, бореться за дитину до останнього, сподіваючись, що зусилля не марні. Бути вчителем складно, навіть наставнику потрібен наставник або ясний шлях і віра в свої сили.

Будь-яка людина без любові – живе у темряві. Досить одного ласкавого слова, відкритого, ясного погляду і можна повірити, що той, хто не чує – почує, а не бачить – побачить! ..

Через біль тілесну і біль душі, як малюк, учень перших кроків, героїня вчиться мови жестів, осягаючи їх значення. Це і є рідкісний дар – зрозуміти світ навколо, кожен день, знайомлячись з ним, відчуваючи і розуміючи його.

Історія про диво, вчить глядача втихомирювати впертість, іноді межує з власної дурістю. Перебороти себе – здатна не кожна людина, але працюючи над своїми недоліками, вона стає особистістю.

Фільм про особливу дитину, знятий за мотивами театральної американської постановки, заснованої на реальній історії. Він заслуговує на увагу чуйного глядача, даруючи сльози глядачу і героїні, в очах якої вони – знак прокидання свідомості і набуття почуття під назвою «любов».”