2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм

Квітень – це не тільки місяць поширення інформації про аутизм, а ще й гарна можливість продемонструвати очевидний прогрес, зроблений дослідниками, і важливість такого успіху для подальшої серйозної роботи вчених у цьому напрямку.

Вашій увазі пропонуються деякі найважливіші факти про розлади аутистичного спектру, які стали відомі нам за останні кілька років:

1. Кваліфіковане раннє втручання для дітей з РАС не просто покращує поведінку, воно покращує мозкову активність.

2. Якщо діти з аутизмом не починають говорити до чотирьох років, це не означає, що вони не говоритимуть ніколи. Дослідження доводять, що велика частина цих дітей починає з часом вимовляти слова, а майже половина опановує мовлення.

3. Хоча симптоми аутизму супроводжують людину все життя, деякі діти з розладом аутистичного спектру досягають такого значного прогресу, що їх стан більше не відповідає критеріям захворювання. Ключ до такого успіху – кваліфіковане раннє втручання.

4. Часто молодші брати та сестри дітей з аутизмом демонструють відставання в розвитку і симптоми, які не завжди відповідають аутизму, проте дають серйозну підставу для раннього втручання.

5. Якщо жінка приймає препарати з фолієвою кислотою до та під час вагітності, це знижує ризик народження дитини з аутизмом.

День поширення інформації про аутизм покликаний усіляко поширювати інформацію про цей розлад. Символами цього дня вважаються блакитний колір і пазли.

Аутизм почали виокремлювати лише наприкінці 30-х років ХХ століття. З того часу підходи до лікування і діагностики цього стану значно змінилися, зокрема вже діагностують цілий спектр розладів, які відносять до аутизму.