Сучасні психологи виступають за те, що зайва строгість не призведе до позитивних результатів, і виховувати дитину краще у коханні та повному розумінні. Зрозуміло, не варто кидатися з крайності в крайність: якщо надмірно балувати дитину, то можна отримати на виході підлітка, яким важко керувати. Щоб цього не сталося, фахівці з провідних психологічних університетів США вивели п’ять простих правил, як правильно балувати дитину:
1.Не намагайтеся замінити себе дорогими подарунками
Балуйте дитину спільним проведенням часу, а не купуйте іграшки, намагаючись таким чином від неї «відкупитися». Якщо замінювати себе подарунками, то дитина підсвідомо ображатиметься і почуватиметься зайвою.
2. Ставте розумні рамки
Необов’язково забороняти пустощі, але поставити певні рамки просто необхідно. Обмежуйте свободу дій суворими заборонами. Наприклад, можна грати в комп’ютер, але не більше однієї години на день.
3.Заохочуйте за добрі вчинки
Менше лайте за провини і більше хваліть. Це допоможе сформувати позитивну мотивацію. Дитина хотітиме зробити щось таке, за що її похвалять.
4.Ставте заборони
Визначте речі, які не можна за жодних обставин. Головне, щоб дитина дуже добре розуміла причини, з яких їй цього не можна ні в якому разі. І «не можна» має бути набагато менше, ніж «можна».
5.Дозволяйте все найкраще собі
Так, прийнято слідувати девізу: «все найкраще дітям». Але можна і навіть треба балувати себе. Купуйте собі подарунки при дитині та культивуйте дбайливе ставлення до себе. Привчайте дитину робити вам та оточуючим приємно.
А ви балуєте своїх дітей? Вдається тримати себе в руках чи переборщували?