Книги про аутизм: 5 найкращих книг про аутизм на думку експертів та батьків дітей з аутизмом.
За даними CDC, «розлад аутистичного спектру (РАС) — це порушення розвитку, яке може викликати серйозні соціальні, комунікативні та поведінкові проблеми. Здібності людей з РАС до навчання, мислення та вирішення проблем можуть змінюватись від обдарованих до серйозних проблем. Деяким людям з РАС потрібно багато допомоги у повсякденному житті; іншим потрібно менше». Оскільки аутизм може виглядати по-різному у різних людей. Корисно шукати рекомендації у книгах, рекомендованих експертами у цій галузі та батьками дітей з аутизмом.
Книги про аутизм: Топ 5 книг
- «ПРИЧИНА, ЧОМУ Я СТРИБАЮ», НАОКИ ХІГАСИДУ
Наокі Хігасіда, розумний, самосвідомий і чарівний хлопчик з аутизмом. Написав ці мемуари, в яких показано, як думає, відчуває, сприймає та реагує аутичний розум, коли йому було лише 13 років. «Це книга, яку невербальний хлопчик із важкою формою аутизму продиктував своїй мамі, використовуючи техніку правопису для спілкування», — каже Шазі Вісрам, засновник Healthynest. Чий син Зейн страждає на аутизм. Вона додає: «Ця книга змінить ваше життя і дасть уявлення про те, як це жити у світі з аутизмом у дитинстві». Причина, через яку я стрибаю, також є фаворитом Вітні Елленбі, письменник і колишній повірений Міністерства юстиції США з прав інвалідів, гордий батько сина з аутизмом. Елленбі додає: «Формат легко засвоюється як серія питань, які задають і відповідають на них, і проливає світло на теми, що збивають з пантелику. Наприклад, чому аутична дитина займається самостимулюючою поведінкою. Вербально наполегливо повторює мову або продовжує поводитися так, як її батьки неодноразово відмовляли». Однак вона наголошує, що «хоча деякі сумніваються в правдивості існування автора. Висновки залишаються недоторканими як дуже цінна точка зору на те, чому аутичні діти поводяться так певним чином».
- «ЯК Я ЦЕ БАЧУ: ОСОБИСТИЙ ПОГЛЯД НА АУТИЗМ», ТЕМПЛ ГРАНДИН
Доктор Темпл Грандін може бути найвідомішим захисником аутизму в історії, а автор і мама аутистів Мері Лінч Барбер, доктор філософії, RN, BCBA-D, є прихильницею її бестселера. В останньому випуску «даються практичні стратегії та поради з багатьох тем, пов’язаних з аутизмом. Включаючи важливість раннього лікування аутизму, уникнення надмірного часу, що проводиться за екраном, та пошуку роботи для підлітків старшого віку та дорослих». Шейн Кулман, письменник і педагог зі ступенем магістра в галузі раннього розвитку дітей та спеціальної освітньої терапії, додає Шейн Кулман. Грандін показує геніальність аутизму таким чином, що викликає співчуття та розуміння.
- АНІМАЦІЯ «ЖИТТЯ: ІСТОРІЯ ПРО ПОМОЧНИКИ, ГЕРОЇ ТА АУТИЗМ» РОНА ЗЮСКІНДА.
Ця реальна історія, написана лауреатом Пулітцерівської премії Зюскіндом («Надія в невидимому»). Розповідає про його сина Оуена, який навчився говорити, аналізувати та спілкуватися з іншими завдяки своєму захопленню діснеївськими фільмами. Елленбі пояснює: «Як і багато батьків, Зюскінди спочатку щосили намагалися порозумітися з Оуеном, але, усвідоміли його зацикленість на персонажах і виростили цю пристрасть. Це виявилося порталом, через який Оуен міг інтерпретувати світ, а світ міг зрозуміти розумові процеси Оуен. Вона додає, що це служить «гідним відходом від традиційних поведінкових втручань. Тому що демонструє, як дотримання природних пристрастей аутичної дитини може відкрити засоби для взаємодії та зв’язку із зовнішнім світом».
- У ІНШОМУ КЛЮЧІ: ІСТОРІЯ АУТИЗМУ ДЖОНА ДОНОВАНА І КАРЕН ЦУКЕР
Елленбі захоплюється: «Ця книга — одна з моїх улюблених, тому що автори пишуть з журналістської точки зору про історію аутизму; зростання та суперечки навколо різних тем. Таких як вакцини, прикладний поведінковий аналіз; створення Autism Speaks та його вплив». По суті, це справді цікава енциклопедія з усіх тем, пов’язаних з аутизмом, яку батьки можуть використовувати як довідник. Щоб зрозуміти, як виник аутизм і як історично ставилися до людей з аутизмом аж до наших днів включно. Елленбі додає: «Це книга, яку батьки можуть читати з більш відстороненої точки зору. Це означає, що вони можуть дізнатися величезну кількість речей, не відчуваючи себе емоційно залученими чи проповідуваними. Що може бути дуже цінним як протиотрута від широти особистих спогадів, які провокують інтенсивні переживання. емоції».
- «ДУМАЄ КАРТИНКАМИ: МОЄ ЖИТТЯ З АУТИЗМОМ», ТЕМПЛ ГРАНДИН
Барбера також рекомендує інший том Грандіна, який був вперше опублікований у 1995 році. Він розповідає про те, що означає жити з аутизмом. Називаючи це основною роботою, Барбера каже, що у книзі «деталізується те, як Грендін і багато аутичних людей бачать світ візуально».
Читай також: Книги про дітей з аутизмом