Коли звертатися до логопеда?


Рекомендації логопеда Аутизон+

Голосові реакції з’являються у дитини з моменту народження: крик і плач.

2-3 місяці. У цьому віці у дитини з’являється гуління і лепет. Мовчання дитини має викликати тривогу у батьків.

9-10 місяців. Формується розуміння мови дорослих і перші слова. Але в цьому віці дитина реагує не стільки на мову дорослих, скільки на ситуацію і інтонацію.

11-12 місяців. З’являється реакція на самі слова, вже незалежно від інтонації і навколишньої ситуації.

1-1,5 року. Період посиленого розвитку розуміння мови дорослих, швидко збільшується кількість слів, з’являються перші фрази. Слова носять вже узагальнений, а не ситуативний характер. Дуже важливо в цей період забезпечити необхідний обсяг мовлення для наслідування. Мозкові клітини максимально готові засвоїти слова і правила їх складання у фрази.

2-3 роки. Формування граматичної будови мови, накопичення словникового запасу (до 3-х років дитина вже знає від 300 до 1000 слів). Якщо до 2,5 років дитина не будує фраз, то необхідно звернутися до логопеда.

У період з 3-х до 5-ти років бажано проконсультуватися у логопеда в будь-якому випадку. У цьому віці багато дітей неправильно вимовляють звуки, однак порушення звуковимови може бути як наслідком природних фізіологічних причин, так і симптомом мовної патології. Раннє виявлення аномалій мовного розвитку і своєчасне звернення до фахівців дуже важливо.

До 5-ти років дитина повинна правильно будувати фрази і вимовляти всі звуки мови! Займатися з логопедом краще систематично. Якщо ви почали займатися з логопедом, і з якихось причин перервали заняття, не закінчивши їх, то сформовані у дитини або дорослого вміння і навички можуть зникнути. Вам знову доведеться їх відновлювати, додатково виконуючи ту ж саму роботу.

Мова людини розвивається все її життя, тому допомогти логопед може і дорослим.