Методи зняття напруги для дітей

Методи зняття напруги для дітей – стаття від дитячого центру розвитку Аутизон+.

Наші діти бувають схильні до стресу. Зовнішній світ може бути надто гучним, яскравим, складним і лякаючим для них – сказати про це, висловити свій дискомфорт, невдоволення чи утруднення вони можуть не завжди. Звідси виникають негативні емоції, що викликають нервову напругу у дитини.

У такі моменти дитина може стати як більш галасливою, хаотичною, імпульсивною, так і навпаки – більш замкненою, відстороненою. За будь-яких проявів завдання залишається незмінним: ефективно зняти нервову напругу у дитини, щоб вона знову відчула себе комфортно.

Ось кілька способів зняття напруги для дітей, які можна використовувати і в домашніх умовах:

  • малюнкова терапія – створення художніх шедеврів допоможе дитині емоційно розвантажитися (найефективніше працює гуаш/акварель, необов’язково використовувати пензлик, адже малювати можна і пальчиками);
  • музикотерапія – музика може як стимулювати так і заспокоювати нервову систему (вибирайте не надто ритмічні класичні мелодії);
  • ліплення та робота з крупами – багатьох дітей заспокоюють заняття з м’яким та податливим, або сипучим матеріалом;
  • масажі та обійми – деяким дітям краще допомагає тактильний контакт і нескладний масажик, і обійми в цьому незамінні;
  • казкотерапія – для когось ефективним способом є полежати/посидіти та послухати чужий голос, що розповідає про пригоди кота в чоботях.

Наші діти дуже різні і для кожного один і той же метод може бути більш чи менш ефективним. Але якщо дитині не підходить один із методів, то завжди можна підібрати інший!