Рідна бабуся чи чужа няня: з ким залишити дитину?

Коли постає питання, з ким залишити дитину, то найпершим і очевидним рішенням здається звернутися за допомогою до старшого покоління. Хто краще за кохану та рідну бабусю зможе забезпечити повноцінний догляд за вашою дитиною?

Так з ким залишити дитину? Спочатку дайте відповідь на кілька важливих питань:

  • Чи є у бабусі вільний час на дитину?

Багато людей похилого віку зараз продовжують активну трудову діяльність, подорожують, займаються хобі і не поспішають осідати вдома. Виховання дитини – велика праця. Якщо бабуся вже має роботу або вона захоплена своїми справами, то малоймовірно, що ваше бажання залишити дитину з нею буде задоволене.

  • Чи дозволить здоров’я бабусі стежити за дитиною?

Може бути так, що жінка фізично не зможе доглядати будь-кого. Або робитиме вам ласку на шкоду собі та своєму самопочуттю.

  • Чи хоче бабуся сидіти з дитиною?

Навіть якщо вона погоджується, але ви бачите, що робить це з великим небажанням, то навряд чи у неї з дитиною з’явиться порозуміння. Таке проведення часу буде стресом для обох сторін.

  • Чи буде дитині безпечно з бабусею?

Багато представниць старшого покоління досі вдаються до нетрадиційної медицини або виступають за фізичне покарання дітей. Можуть давати солодке, незважаючи на ваші заборони та всіляко балувати дитину.

  • Чи позначиться це негативно на ваших стосунках із бабусею?

Часом прохання посидіти з дитиною призводить до непримиренних конфліктів щодо його виховання.

Якщо бабуся згодна проводити час з дитиною, вважає, що тільки вам вирішувати, як її виховувати і готова дотримуватися всіх ваших вказівок, то вам дісталася ідеальна кандидатура на роль няні. Яка ще й урятує ваш бюджет від зайвих витрат. Якщо все не так гладко, то слід зайнятися пошуком фахівця – професійної няні.

Найманий співробітник чітко дотримуватиметься ваших вказівок і не влазитиме в виховний процес з непроханими порадами. Допоможе по господарству та займатиметься з дитиною за індивідуальною програмою. Годувати тим, що ви скажете, а у разі захворювання дитини не діставатиме банки та гірчичники.

Але і з нянею теж виникає ціла низка нюансів:

  • Вкрай складно знайти гідного та чесного спеціаліста.
  • Няня може полюбити дитину як свою, а вона, у свою чергу, може почати ставитися до чужої жінки, як до рідної мами.
  • За нянею потрібно встановлювати жорсткий контроль як мінімум камери спостереження по всій квартирі. Існують реальні інциденти, коли наймані співробітниці грубо поводилися з дитиною, не годували її або ігнорували.
  • Послуги хорошої няньки коштують дорого. Не всі готові піти на такі витрати, особливо якщо сім’я молода і відкладає на фундаментальні покупки.

Кого ж вибрати? Все дуже індивідуально. Дитячі психологи вважають, що можна комбінувати обидва варіанти: дитина може спілкуватися з бабусею та іноді сидіти з нянею. Так можна згладити негативні моменти та посилити плюси.