Дитина народжується без уявлення у тому, як поводитися, без усталеної самооцінки. Вона зосереджується на досвіді оточуючих її людей і тому, як вони її оцінюють. Як підвищити самооцінку дитини? На формування самооцінки дитини великий вплив має позитивна або негативна оцінка власної зовнішності, а також судження людей, що оточують її. Крім того, характеристики самооцінки дітей безпосередньо залежать від відносин з батьками та оцінки освітніх здібностей іншими значущими дорослими.
Самооцінка формується на різних етапах дорослішання та включає великий спектр умов та аспектів. Вона тісно пов’язана з діяльністю дитини, її самоконтролем, самосприйняттям, а також його взаємодіяльністю з ровесниками та батьками. Це два кола спілкування, які максимально впливають на самооцінку дитини віком від 6 до 13 років. Тому основні методи підвищення самооцінки у дитини будуються якраз на підставі діяльності, пов’язаної зі школою чи особистими стосунками з рідними.
Спілкуйтесь більше з дитиною в неформальних обставинах: сходіть на будь-який захід, або пройдіться по спортивних магазинах для придбання останньої моделі улюблених кросівок. Прогулянка та спільне заняття підвищать довірчі стосунки, дитина може розповісти вам про те, що саме її хвилює.
Психологи зазначають, що більшість страхів та невпевненості пов’язані із зовнішністю. Для вирішення цього страху, замовте фотосесію, роздрукуйте фотографії та зробіть панно у кімнаті дитини. Дивлячись на них, підліток почуватиметься впевненіше.
Продовжуючи тему про спілкування та спільне проведення часу, рекомендуємо сходити на майстер-клас, зробити якісь незвичайні вироби або навчитися готувати! На таких майстер-класах дитина може познайомитися з новими дітьми, і не бути обмеженою лише колом шкільних друзів. З новими друзями можна поділитися здобутками чи знаннями, та похвалитися новим міським рюкзаком, зовсім як у дорослих.
Як підвищити самооцінку дитини?
Пам’ятайте, основний приклад для дитини ви самі. Займіться спортом або почніть вивчати англійську, залучайте свою дитину до занять. Довірте дитині щоденник ваших досягнень, підготовку робочого місця для занять. Дитина повинна відчувати важливість та потребу. Також розділіть з неї гордість за подолані труднощі, це допоможе їй знайти теми для спілкування з ровесниками. За кожен пройдений урок або виконаний комплекс вправ призначайте нагороду.
Заведіть блокнот успіхів дитини, де відзначатимете досягнення та успіхи. Туди також можна написати всі негативні переконання дитини, і поступово перетворювати їх на подолані, шляхом різних ігор. Можна відразу написати навпроти кожного негативного переконання, що саме можна зробити, щоб подолати його.
У питанні, як підвищити самооцінку дитини, завдання батьків та дитячих психологів – бути уважними та чуйними до її потреб та допомогти їй розкрити свої здібності. Для цього ви можете пропонувати їй посильні завдання, що розвивають ситуації. У поєднанні з емоційною підтримкою та похвалою з боку дорослих.