5 вправ, які відкриють у вашої дитини талант письменника

Письменницький талант проявляється у багатьох дітей із раннього дитинства. Як правило, такі діти із задоволенням вигадують історії, вигадують свої перші розповіді, «беруть інтерв’ю» у родичів і люблять читати. Якщо розвивати ці дитячі схильності, то в майбутньому дитина зможе реалізувати свій потенціал як письменник, журналіст чи сценарист. Ми пропонуємо цікаві «письменницькі» вправи на розвиток творчого мислення та креативності, які будуть корисні всім дітям. Вони справді розвивають фантазію та відкриють у вашої дитини талант письменника.

Розповідь по картинці

Візьміть кілька картинок – можна завантажити зображення з інтернету, вирізати з журналу або використати метафоричні листівки. Нехай дитина, не дивлячись, дістане три картинки. Чим несхожіші вони будуть, тим краще. А тепер найцікавіше: нехай юний письменник вигадає історію, спираючись на зображення.

Є простіший варіант. Замініть картинки словами та запропонуйте дитині придумати невелику розповідь, де будуть задіяні всі ці слова. Ця гра підійде навіть для найменших. Вона не тільки корисна для мислення, а й сприяє мовленнєвому розвитку.

Відгук на книгу

Ваша дитина любить читати? Тоді їй точно буде цікаво написати рецензії на книги, що сподобалися. Формат написання може бути абсолютно будь-який, але цікавіше спробувати писати відгуки у різних стилях, а потім порівняти. Наприклад, рецензія для літературного журналу та розповідь про книгу найкращій подрузі будуть абсолютно різними.

«Від імені героя»
Написати переказ подій від імені героя? “Та я вже робив таке на уроці літератури, це нудно” – можливо, саме так скаже дитина, але не поспішайте відмовлятися від вправи. Нехай підліток візьме улюблену книгу і напише історію від імені улюбленого героя. А потім від імені його друга чи головного антагоніста. Ось побачите, історія заграє новими фарбами і стане зрозумілим багато нюансів, які до цього залишалися в тіні. Така вправа допомагає як спробувати себе у письменницькій майстерності, а й розвиває емпатію, вміння відчути іншу людину, визначити її цінності, зрозуміти характер.

Можна взяти інтерв’ю у героя — заздалегідь придумати питання та поміркувати над відповідями.

Блокнот письменника
Якщо дитина всерйоз захоплюється письменницькою майстерністю і хоче розвивати цей талант, порадьте їй завести спеціальний блокнот, який вона носитиме з собою і робитиме в ньому нотатки. Найкраще робити їх у форматі письмових «замальовок».

Наприклад, вирушаючи до шкільної бібліотеки, магазину або кінотеатру, нехай юний письменник спробує передати словами атмосферу, яка там панує. Підкажіть, що щоб вийшло справді правдоподібно, необхідно «включати» у читача всі органи почуттів, а значить, у тексті повинні бути описи запахів, звуків, фактур, візуальних стимулів.

Ця вправа розвиває у дитини спостережливість, увагу, вміння помічати дрібні деталі.

«Живі предмети»
Ще одне завдання на розвиток творчого мислення та креативності – описати, що було б, якби предмети стали живими. Про що могла б розповісти стара парасолька або ключ від вхідних дверей? Що сказав би настінний годинник? Які секрети видала шкільна дошка? Будьте певні: вийде дуже цікаво та незвично!

Важливо розуміти, що вправи, які відкриють у вашої дитини талант письменника завжди пов’язані із всебічним розвитком та розширенням кругозору. Тому допомагайте дитині пізнавати цей світ у всьому її різноманітті: разом ходіть у театри та на виставки, спілкуйтеся з цікавими людьми, дізнавайтеся про нове, читайте книги. Це все принесе користь вашій дитині, хоч би яку спеціальність вона вибрала б у майбутньому.