Який спорт для дітей з РАС найкращий? (частина 2)

В другій частині ми продовжуємо розповідати який спорт для дітей з РАС є найкращий. Ми обрали для вас самі головні види спорту, які максимально підійдуть для ваших дітей.

Піший туризм

Люди з РАС із задоволенням насолоджуються тишею природи, яка дає їм відпочинок від шуму та стресів, що викликаються життям у місті. Піші прогулянки на природі дозволяють звільнитися від постійного гніту соціального оточення та необхідності контактувати з оточуючими. Дитині з РАС також може підійти риболовля – це цікаве заняття вимагає тиші і дозволяє відмовитися від навколишнього світу.

Верхова їзда

Верхова їзда – дуже підходяще заняття для дітей з аутизмом. Багато дітей з РАС проходять терапевтичний курс «Іпотерапія». Деякі аутисти виявляють, що з тваринами їм простіше спілкуватися, ніж із людьми. Саме тому, серед людей із розладами аутичного спектру, зустрічаються вправні наїзники.

Біг та легка атлетика

Легка атлетика підходить як спорт для дітей з РАС, насамперед тому, що більшість її програм – це одиночні виступи. Якщо у дитини з аутизмом немає проблем з великою моторикою, регулярні заняття ходьбою, стрибки та біг допоможуть їй стати сильнішою та витривалішою – і, не виключено, досягти успіхів на рівні професіоналів.

Фітнес для мозку

Комп’ютерні програми – це спорт для мозку дитини з аутизмом.
Використовуючи принцип нейропластичності, ці програми тренують мозок дитини та розвивають ключові когнітивні навички: концентрацію уваги, пам’ять, обробку інформації та мовлення – такі необхідні для подолання складнощів з навчанням та соціалізацією у дітей з РАС. І розвивати все це ви можете не виходячи із затишного будинку!

Велоспорт

Уміння тримати рівновагу – зазвичай не найрозвиненіша навичка у дітей з РАС. Але якщо вона успішно освоєнна, то велосипед може стати чудовим засобом у справі залучення дитини до різноманітності навколишнього світу. Велосипед може стати серйозним захопленням дитини з РАС, що розвиває, – їм можна насолоджуватися як на самоті, так і в компанії.

Боулінг

Не дивлячись на те, що це досить галаслива гра, багатьом дітям з РАС боулінг дуже подобається. Можливо, вся справа в рутинності та повтореннях – запускаєш пару куль і сідаєш. Можливо, видовище кегель, що збивається, виглядає заворожливо. Якими б не були причини, боулінг відмінно підходить для багатьох дітей з РАС – і що особливо добре, вони можуть грати в боулінг з однолітками, що типово розвиваються.