Який спорт для дітей з РАС найкращий? (частина 1)

Спорт ця та область, де дитина з розладами аутистичного спектру може добре проявити себе. Дізнайтеся, який спорт для дітей з РАС, спрямований на зміцнення здоров’я, самооцінки та соціалізації, найкраще підходить для дітей із РАС.

Не всі види спорту підходять

Порушення аутистичного спектру часто позначаються на навичках комунікації та соціальної взаємодії дитини, а також на порушеннях великої моторики. Такі командні ігри як хокей, баскетбол або футбол, які легко освоюються дітьми, що типово розвиваються, для дітей з РАС будуть особливо складні. Дитині з РАС краще підійдуть індивідуальні види спорту. Ця стаття допоможе Вам визначити, який із видів спорту краще розкриє та зміцнить здібності Вашої дитини.

Тренер має важливе значення

Вибираючи спорт, пам’ятайте, що тренер має важливе значення. Більшість тренерів майже нічого не знають про РАС, тому важливо, щоб Ви заздалегідь поговорили з ним про Вашу дитину. Наприклад, поясніть тренеру, що змушувати дитину 10 разів віджатися за те, що вона витає у хмарах, не допоможе, а лише принизить її. Спорт повинен допомогти дитині побудувати стосунки та працювати над самооцінкою поза класом, а не підвищити її тривожність та стрес.

Командні види спорту

Якщо вашій дитині з аутизмом подобається взаємодіяти з іншими дітьми і вона отримує задоволення від командних ігор, варто її підтримати у цьому.

Незалежно від того, чи вчиться він кататися на ковзанах, чи кидає він м’яч через сітку, чи катає туди-сюди м’яч, роблячи це в команді, дитина розвиває не лише фізичні навички, а й навички спілкування з оточуючими. Не тисніть на дитину і не чекайте від неї понад успіхи, вже сама участь у таких складних соціальних заходах є досягненням гідним похвали!

Плавання

Це один з найкращих видів спорту для всіх людей, і також спорт для дітей з РАС не є винятком. Діти, яким складно зрозуміти, навіщо у хокеї потрібно віддавати пас, чудово освоюють ігри на воді та основні стилі плавання.

Бойові мистецтва

Бойові мистецтва хороші тим, що дають вихід емоціям та фізичній енергії. У тих, хто навчається бойовим мистецтвам, виробляються такі важливі навички, як дисципліна, самоконтроль і повага. У бойових мистецтвах поєднуються важливі для дітей із РАС елементи алгоритмізації, передбачуваності та комунікаційні завдання, пов’язані з фізичною взаємодією з іншими людьми. Для багатьох дітей з РАС бойові мистецтва – відмінний спосіб підвищити самооцінку і стати фізично міцнішим.