Що таке соціальні навички?

Соціальні навички

Соціальні навички – це комплекс вмінь людини, які дозволяють успішно взаємодіяти з оточуючими. Такі навички допомагають грамотно вести діалог, підвищувати якість комунікації, а також контролювати свої емоції. Багато людей вважають, що соціальні навички полягають лише в умінні спілкуватися. Але це неправильне уявлення.

До соціально-комунікативних навичок належать:

  • вміння подавати себе і вітатися з іншою людиною;
  • вміння керувати голосом, емоціями, зберігати спокій і бути щирим;
  • вміння підтримувати бесіду та презентувати себе в колективі;
  • вміння приймати компліменти і адекватно реагувати на критику.

Для більшості з нас немає необхідності детально навчатися деяким навичкам, таким як: встановлення зорового контакту, паралельній грі, навичкам невербальної комунікації.

Ми засвоїли їх завдяки оточенню, в якому ми перебували. Навчання відбулось в той момент, коли така поведінка соціально закріпилась.

Згідно Теорії Соціального Навчання, процес навчання нової поведінки відбувається через спостереження, наслідування і моделювання. Але для деяких дітей процес соціального навчання може виявитися складним або зовсім неможливим.

Якщо ви бачите що у вашого малюка труднощі із  встановленням зорового контакту, або він емоційно-нестабільний, не грає з іншими дітьми і тд. – варто звернутися до фахівців!