Соціальні навички
Соціальні навички – це комплекс вмінь людини, які дозволяють успішно взаємодіяти з оточуючими. Такі навички допомагають грамотно вести діалог, підвищувати якість комунікації, а також контролювати свої емоції. Багато людей вважають, що соціальні навички полягають лише в умінні спілкуватися. Але це неправильне уявлення.
До соціально-комунікативних навичок належать:
- вміння подавати себе і вітатися з іншою людиною;
- вміння керувати голосом, емоціями, зберігати спокій і бути щирим;
- вміння підтримувати бесіду та презентувати себе в колективі;
- вміння приймати компліменти і адекватно реагувати на критику.
Для більшості з нас немає необхідності детально навчатися деяким навичкам, таким як: встановлення зорового контакту, паралельній грі, навичкам невербальної комунікації.
Ми засвоїли їх завдяки оточенню, в якому ми перебували. Навчання відбулось в той момент, коли така поведінка соціально закріпилась.
Згідно Теорії Соціального Навчання, процес навчання нової поведінки відбувається через спостереження, наслідування і моделювання. Але для деяких дітей процес соціального навчання може виявитися складним або зовсім неможливим.
Якщо ви бачите що у вашого малюка труднощі із встановленням зорового контакту, або він емоційно-нестабільний, не грає з іншими дітьми і тд. – варто звернутися до фахівців!