Розповідаємо про сенсорні симптоми, які сигналять про особливі потреби дитини.
Сенсорні симптоми:
Малюк віддає перевагу тісному одягу.
Можливо, таким чином він намагається отримати додаткову пропріоцептивну стимуляцію – стимулює глибокі відчуття, які постачає йому тіло. Такі дітки часто люблять пролазити у вузькі щілини, ховатися за диваном чи під ліжком, замотуватися пледами. Важливо не тільки дозволяти дитині отримувати відчуття, а й отримати консультацію фахівця, який пояснить, які прийоми можна використовувати, щоб стабілізувати ситуацію.
У вас “дика дитина”.
Він завжди стрибає, бігає, штовхається, б’ється.
Часто така поведінка – це спроба отримати відсутні вестибулярні та пропріоцептивні відчуття. Важливо створити середовище, яке “легально” постачатиме дитині відчуття, що бракують, насичувати і заспокоювати.
Любитель швидких телешоу.
Дитина любить лише яскраві телевізійні програми. Ймовірно, у дитини потреба у додатковій візуальній стимуляції.
Дитина кусає іграшки або людей, не чекаючи емоційної підкріплюючої реакції.
Можливо, це пошук інтенсивної пропріоцептивної (глибокої) стимуляції. Допомога спеціаліста з сенсорної інтеграції в такому разі необхідна, тому що часто подібний пошук обростає і поведінковими моментами, і скоригувати його стає складніше.
Дитина може не помічати, коли з нею говорять, чи що до неї звертаються.
Доводиться повторювати інструкції, щоб дитина почула їх. Знову ж таки, не варто відразу списувати поведінку дитини на замкнутість і погану вдачу. Поспостерігайте за малюком. Звіть його у високо мотиваційних ситуаціях з різної відстані, використовуючи більш-менш високий тон голосу. Ваші спостереження мають дати результат. Ймовірно, ви побачите, що у дитини є проблеми з обробкою аудіальної інформації, знижена чутливість до сприйняття звуків. А це означає, що він і радий би вас послухати, але це об’єктивно складно. Під керівництвом спеціаліста з використанням допоміжних технік та засобів цю ситуацію також треба стабілізувати.