5 професій для дітей, яким подобається кіно

Не кожен випускник акторського училища йде працювати за фахом. Хтось відразу розуміє, що театральне мистецтво не для нього, хтось перегорає в процесі навчання, а хтось знаходить себе в кіноіндустрії, бо подобається кіно, але не як актор. Світ кіно широкий та багатогранний, адже над створенням фільму працюють десятки людей. У яких професіях може знайти себе людина, закохана в кіно?

Режисер
Бути актором чудово, але декому більше до душі керівна роль. До завдань режисера входить не лише відбір акторів та робота з ними. Він координує діяльність усіх учасників знімального процесу, працює над сценарієм разом зі сценаристом, бере участь у монтажі та озвученні. Від сценарію до випуску фільм створюється під керівництвом режисера і це дуже відповідальний процес.

Які якості потрібно розвивати? Широкий кругозір, уміння працювати у команді, комунікативні навички, розуміння всього процесу створення кіно, креативність, нестандартне мислення, лідерські якості.

Сценарист
Хороший сценарій – один із ключових факторів успіху будь-якого фільму. Професія сценариста знаходиться на стику режисури та письменницької майстерності. Фахівець повинен досконало володіти даром слова, вміти писати хороші діалоги, але при цьому розуміти, як влаштований процес кіновиробництва, що реально втілити на знімальному майданчику, що виграшно виглядатиме на екрані.

Навички та якості, які потрібно розвивати: навичка сторітелінгу, письменницька майстерність, розуміння психології людей, емпатія, спостережливість.

Художник-постановник
За вигляд та розвиток кіносвіту відповідає він, художник-постановник. У його завдання входить продумування та формування локацій, у яких розвиватимуться події фільму, підбір реквізиту, створення креслень та замальовок локації. При цьому важливо не лише враховувати всі нюанси часу та місця, в яких розгортається сюжет, а й загальний настрій картини. Постановник завжди працює у тісній зв’язці з режисером та сценаристом, втілюючи на екрані їх задум.

Які якості потрібні? Спостережливість, винахідливість, креативне мислення, художній та естетичний смак, розвинений просторовий інтелект, широкий кругозір.

Гример
Створення образів героїв — теж непросте завдання, яке під силу лише класному фахівцю. Робота гримера – це не лише макіяж. Фахівці змінюють зовнішність акторів (наприклад, дублерів головних героїв), створюють справжні маски, які не відрізняються від реальної особи, роблять перуки та інші реквізити. Цим навичкам навчають на спеціальності «художньо-гримерне оформлення вистави», але підліткам можна спробувати свої сили, пройшовши короткострокові курси гриму. Це допоможе поринути у професію, освоїти теоретичну базу та почати збирати портфоліо.

Необхідні якості: гарна уява, знання основ анатомії, художній смак, креативність, терпіння.

Кінооператор
Робота кінооператора набагато складніша, ніж здавалося б. Йому необхідно не тільки мати хорошу технічну підготовку (для роботи з камерою та іншою знімальною апаратурою), а й добре розуміти художній процес. Його головним завданням вважається показати те, що задумав режисер та втілюють актори.

Які навички розвивати? Просторове мислення, витривалість, знання основ композиції, світла, фактури кадру, знання історії кіно.

Підсумуємо професії для дітей у стилі кіно

Дайте дитині можливість познайомитися з різними напрямками та професіями. Можна ходити в інститути на дні відкритих дверей, відвідувати короткострокові курси з професій, що цікавлять, спілкуватися з фахівцями з кіноіндустрії. Це конче необхідно перед тим, як вибрати професію.

Професій, пов’язаних зі світом кіно, дуже багато, і ті, про які розказано вище, лише мала їх частина. Можливо, ваша дитина мріє стати художником по костюмах, освітлювачам, кінокомпозитором, звукорежисером, монтажером чи спеціалістом зі спецефектів?

Надихайте її на рух до мрії. Найкращі педагоги акторської майстерності, сценічної мови та хореографії навчатимуть вашу дитину навичкам та знанням, якщо дитині подобається кіно, необхідним для реалізації у театральній спільноті та кіноіндустрії.