Дитячий садок для дітей з РАС

Людина з моменту народження проходить різні етапи свого життя. Дитячий садок для дітей з РАС – це один щабель з усіх наступних ступенів її дорослішання, ознайомлення зі світом і оточуючими його людьми. Щоб людина стала в усіх сенсах повноцінною, самостійною і уважною до всіх дрібниць, вже в дитячому саду повинні закладатися ці основи.

І вони закладаються. Як і будь-яка людська система, педагогіка також розвивається і впливає на розвиток всіх аспектів, які вибудовують певний виховний рівень в дитячому саду для дітей з РАС. Коли людина стає дорослою, вона згадує в майбутньому про дитячий садок як про що безтурботне і життєрадісним. Але ж так воно і є, адже тоді-то і тоді вона була дитиною, коли все сприймається як щось незвичайне, що вражає, швидко зацікавлює. Але по суті, якщо не скористатися необхідними прийомами і педагогічними навичками, то маленьку дитину дуже складно на довгий час чимось зацікавити.

Дитячий садок для дітей з РАС: з роботами чи без?

Потрібно вибудовувати тактику, розмову з дитиною таким чином, щоб вона і надалі не втратила до цього заняття інтерес, а ще краще, щоб її зацікавленість зросла до того, щоб стати хобі або навіть улюбленою роботою. Можливо, хтось скаже несерйозною заміткою залучати в дитячі сади для дітей з РАС роботів.

Швидше за все так і є, що ніхто не простежить за маленькими дітьми краще, ніж вихователь, помічник вихователя і методисти. Але якщо дитину помістити в середу запрограмувати педагогічними знаннями і навичками роботів, то дитина в силу свого віку буде спочатку дивуватися таким «незграбним» вихователям, потім буде шукати підходи, як з такою машинкою вибудувати контакт. Але в кінцевому підсумку, може статися, що дитина не отримає всього того необхідного, що може дати спілкування зі звичайною людиною.

Адже, що дає цінність спілкування людей, так це людська теплота душі і взаєморозуміння, часом з півслова, напівжестом. Хто може знати, як змінюватися дитячі сади в майбутньому. Але найчастіше важливість тих чи інших змін полягає в тому, щоб поліпшити роботу, як в даному випадку, дошкільну педагогіку і необхідні педагогічні установки. Добре, коли впроваджуються, дійсно, варті своєї уваги зміни, але відбуваються і такі закономірності, коли нововведення змушують гальмувати галузі педагогіки.

Педагогіка і дитячий садок для дітей з РАС

Правильно побудований педагогічний підхід може набагато ефективніше вивчити розвиток і виховання. Елементарні форми навчання дітей – це дошкільна педагогіка. Це, коли закладаються дітям ті навички, які дадуть старт маленькій людині, дорогу в його майбутнє людське оточення. Спочатку початкова школа, потім старші класи і вже доросле життя. У дошкільній педагогіці важливо відзначити, що вона є початком при вихованні і дорослішання майбутньої особистості. Щоб зрозуміти, які чекають зміни і нововведення, необхідно чітко вибудувати план і постаратися налаштуватися на ту течію, навіяну часом, людьми і законами. Все повинно бути структуровано і впроваджено поступово, правильно і бажано без будь-яких побічних явищ.

Це важливо розуміти при будь-яких залученнях нового, оновлювати і переглядати такий індивідуальний аспект як дошкільна педагогіка. Адже тут робота повинна проводитися, звертаючи увагу на тонкощі будь-якої деталі. На першому місці слід розуміти, що дитина – це та, хто вибивається своєю незвичністю мислення і сприйняття навколишнього світу. На те вона і дитина, і під тиском дітей, батьки також стають або некерованими, або нерозуміючими для тих виховних процесів, які просто зобов’язані привнести відкритість і прозорість нововведень не тільки їх дитини, але в їх власне життя.

Дошкільна освіта

Звичайно, система дошкільної освіти як і будь-яка інша система завжди ставить перед собою амбітну і гучну мету. Наприклад, такий шлях – як увійти в 10 кращих в світі.

Це легко продекламувати, але ще складніше втілити в життя. Якщо йти в цьому напрямку, до цієї високої мети, то дошкільна педагогіка буде не просто масштабно розвиненою, але і приверне те, що необхідно знати з самого маленького віку. Перш за все, в основі цих змін і реформ повинні лежати помисли, які підвищать освіченість і вихованість, толерантність і розуміння людських почуттів. Це основи основ. Тоді дитячий сад майбутнього відкриє новий світ, коли батьки будуть з розумінням ставитися до роботи співробітників дитячого закладу.

Дитина в дошкільному віці може:

  • сказати щось погане,
  • зробити проступок,

в цьому разі вихователь повинен відреагувати правильно. Для цього і потрібна дошкільна педагогіка, щоб на неправильне слово або дію дитини висловлювати відповідні адекватні слова і дії. Але скільки звинувачень на адресу персоналу дитячого саду?! І перш за все, батьки дитини можуть занадто емоційно і часом фанатично різко звинувачувати того чи іншого вихователя.

Чи можна в наш час змусити батьків навчитися самому елементарному – етикету і етики. Напевно, можливо, адже дошкільна педагогіка може підлаштовуватися, значить, скоро дійде мова і до тих законів, які дозволять переглянути мислення тих батьків, які в усьому звинувачують дошкільного працівника. Якщо йде робота над дітьми, то і суттєва і значна робота повинна бути виконана і над тими батьками, які, можливо, не отримали належного виховання свого часу. Можливо, для цього і відбуваються зміни в системах.

Дошкільна педагогіка

Робота з дошкільної педагогікою – це кропітка праця. Це і самонавчання, і вдосконалення того, що вже впроваджено, але робота повинна тривати, адже росте нове покоління, яке має бути краще. Адже для будь-якого батька головне, щоб його дитина не робила ті ж помилки, з якими вони самі зіткнулися. А батьки не повинні звалювати навчання правильного виховання тільки на дошкільний заклад і його працівників, потрібно навчитися і відзначити, що дитина переймає звички, вчинки, точку зору в своєму рідному домі.

Часом складно навіть самому зразковому батькові встежити за своєю дитиною. Адже раніше, можна поки на пальцях порахувати, скільки років тому ми обходилися без особистих телефонів. Зараз гаджети всюди, і вже підростаюче покоління і просунуті люди, батьки і вихователі повинні враховувати, що без сучасних технологій немає і майбутнього теорії. Також як і навпаки – без оснащеної важливими фактами теорії, що не буде просування і нових пристосувань стратегічного значення. В даний час необхідно звернути увагу, як змінилися дитячі сади.

Дитячий садок для дітей з РАС майбутнього проти минулого

садок для аутистівРаніше здавалося, що інтерактивні дошки в кожне дитяче освітній заклад буде щось парадоксальним. Але все пройшли перші бурхливі емоції з цього приводу. І з кожним роком все більше і більше оснащуються дитячі сади всім, тим, що вже не можна обійтися. А був час, коли робота дошкільної освіти повністю трималася на техніці поведінки людей, які буквально на пальцях показували дітям те чи інше слово, дію.

Персонал дитячих садків для дітей з РАС самостійно готував матеріал для проведення необхідних занять. І потрібна велика кмітливість і ерудиція, щоб правильно і достовірно, правдиво і чітко донести до дитини важливі знання. Здасться трохи дивним, що в деяких сільських і сільських дитячих садах немає найнеобхіднішого, щоб бути не просто на ряду з сучасністю, а й щоб цей сад існував далі. Тому які б реформи не проходили в дошкільній системі, потрібно впроваджувати, швидше за все, прогрес поступово, з огляду на економічні чинники держави.

Дитячий садок та репутація

І так як висувається теза про те, щоб система дошкільної освіти гідно трималася в 10 кращих в усьому світі. Те, що дитячий садок майбутнього для дітей з РАС буде не просто другою домівкою для дітей, а цікавою установою, куди дитина буде йти з радістю. Перш за все, має бути взаєморозуміння між батьками і персоналом дитячого садка. Необхідно, щоб в дитячих установах працювали люди, роботу яких не будуть паплюжити.

Кваліфікований персонал не дозволить влаштувати зі свого дитячого садка все те, що може зіпсувати його репутацію. А щоб про це не було б навіть і мови, потрібно направляти гідних людей в дану сферу. Знову ж вчити і вчити, адже покоління росте, приходять одні, йдуть інші. Уже сьогодні виставлені пріоритети в системі дошкільної освіти, щоб представити дитячий сад майбутнього, до чого можуть призвести зміни в даній сфері. Наприклад, нові методи навчання і виховання і їх інтеграція можуть прокласти новий курс в ідеальний дитячий сад, ну, якщо не ідеальний, то новий і з новими підходами навчання.

Майбутнє за технологіями

Як вже говорилося вище, майбутнє за використанням цифрових технологій в навчанні. До цієї категорії можуть увійти дитячі телефони з вбудованими навчальними іграми. Адже дитина відкрита до всього нового з більшою зацікавленістю ніж дорослі. Що найцікавіше, потрібно знайти такий підхід і методи навчання дітей, які будуть єдині і послідовні в дошкільній педагогіці. У цьому світі існує велика кількість програм і методик. Тому трапляється такий фактор, коли дитина при вступі до першого класу після дитячого садка втрачається в тих завданнях, які йому дають. У дитячому садку йому давали одні знання, а в школі інші.

Перехід в освітніх програмах від дитячого садка для дітей з РАС до початкової школи повинен бути послідовним. В іншому випадку для дитини буде велике навантаження. Також слід звернути увагу на ті навантаження, які трапляються при відвідуванні дитиною дитячого садка.

Іноді можна це виразити наступними словами, «дітей позбавляють дитинства».

Щоб дитина спокійно набувала досвіду, щоб розвиток його особистості відбувалося з максимальною користю, варто звернути увагу на роботу персоналу дитячого саду.

Професійний стандарт педагога повинен відкрити для себе такий регламент, коли поряд з роботою з документацією, педагог міг відчувати свободу вибору в навчанні дитини. Документна робота завжди буде, і це правильно. Але дана сфера для педагога повинна бути максимально спрощеною. Потрібен час, щоб розкрити творчі і професійні навички працівників у дошкільній освіті. Адже розкриття талантів дає старт імпульсам, які можуть перетворити навіть суху документацію. Таким чином, професійний стандарт педагогів нерозривно пов’язаний з державними освітніми стандартами дошкільної освіти.

Які б не були зміни в дошкільній педагогіці, в першу чергу необхідно, полегшити працю працівників дитячих садів і не забувати про те, що робота ведеться з маленькою людиною і його батьками.