Що робити, якщо дитина плаче?

Чому дитина плаче, що вона хоче цим донести до батьків і які дії потрібно або не потрібно робити в такому випадку? Розбираємося в цьому складному питанні разом з Аутизон+.

Емоції – це прояв процесів, які відбуваються всередині психіки. Прийшла дитина після дитячого свята, скаче по кімнаті, спати не вкладається. Так вона демонструє сильну збудженість, а загальмувати свою рухливість ще не в змозі, не дозріла кора головного мозку. Від втоми і безсилля малюк може навіть розплакатися. Таким чином, плач є прояв того, що дитина стикається з дуже сильними для її психіки подіями, які вона не в змозі самостійно «переварити».

Емоційний плач може бути викликаний, з одного боку, зовнішніми подіями. В такому випадку, потрібно проаналізувати, чи в потрібних умовах знаходиться дитина. Чи не дивиться фільми не за віком з «найменшими проявами жорстокості», чи не є свідком сімейних та інших сцен. Найчастіше батьки ігнорують маленьку емоційну стійкість дітей, регулярно і безуспішно перевіряючи їх психіку на міцність.

Індивідуальні особливості

З іншого боку, з індивідуальними особливостями нервової системи, серед нас є і сангвініки, і флегматики, і меланхоліки, і холерики. У одного нервова система більш рухливими, в іншого сильніше і т.п. Тому в однакових умовах одна дитина буде плакати, інший битися, а третій замкнеться в собі.

У будь-якому випадку, якщо дитина плаче, їй потрібна участь чи навіть допомога. І навіть не так важливо, чи плаче вона від надлишку почуттів або з метою роздобути необхідну їй увагу. Сядьте з нею поруч, обійміть її, поговоріть з неї співчутливо. Якщо каприз не закінчується, м’яко, але вимогливо скажіть, що дбаєте про дитину і дозволяєте те, що корисно їй. І не дозволяєте, що шкідливо, тому що любите її і хочете, щоб у неї все було добре. Якщо дитина ще не засвоїла це правило, і продовжує вимагати, скажіть з серйозним виразом обличчя тверде «ні», запропонуйте альтернативу. Якщо дитина не відгукнеться, повідомте, що вам потрібно зайнятися своїми справами, і коли вона закінчить плакати, вона може підійти до вас, і ви обійміть її. Спокійно займайтеся своїми справами, але не залишайте дитину без уваги більше кількох хвилин, періодично цікавтеся, як у неї справи.