Денверська Модель раннього втручання – є єдиною моделлю, дієвість якої була підтверджена клінічними випробуваннями для роботи з аутистичними дітьми.
Вона була визнана ефективною для дітей з розладами аутистичного спектру (РАС) з найрізноманітнішими стилями навчання і здібностями.
Денверська Модель, являє собою комплексний підхід до раннього поведінкового втручання для дітей з аутизмом у віці від 12 до 48 місяців. Програма включає в себе навчальний план розвитку, що визначає навички, яким дитині необхідно навчитися по досягненню певного віку, а також набір навчальних процедур, що використовуються для викладання цього матеріалу.
Цей навчальний план не прив’язаний до конкретного середовища навчання: він може бути реалізований командою терапевтів та/або батьками, у форматі групових або індивідуальних занять в корекційному центрі, так і вдома.
Ця методика входить до десятка самих значних наукових досягнень. Доведено що ця поведінкова терапія для дітей з аутизмом впливає не тільки на поведінку, а ще й на активність мозку.
Основна ідея – розвиток здатності дитини до контакту і взаємодії (соціалізація).