Як допомогти дитині адаптуватися до дитячого садка?


Адаптуємо дитину до дитячого садка. Поради психолога Аутизон+

 1. Стимулюйте інтерес дитини до інших дітей.
  Людина – істота соціальна. Зазвичай, малюк природним чином тягнеться до інших дітей, спостерігає за їх грою, повторює, пробує контактувати. Якщо ваша дитина ніяковіє або єдиний доступний їй спосіб контакту – відняти іграшку, проявіть ініціативу, покажіть модель поведінки. «Дивись, хлопчик грає. Давай запитаємо, як його звуть? Яка у Данієля красива машинка! А Саша ліпить пиріг. А у нас вантажівка, він може возити пісок для Сашиних пирогів. Дивись, Данієль радіє: тато подарував йому машинку. А Соня плаче: її кулька полетів ».
 2. Стимулюйте пізнавальний інтерес дитини.
  Малюк по суті своїй цікавий, йому подобається дізнаватися нове, але в силу вікових особливостей йому не вистачає посидючості. Потроху привчайте дитину до пізнавальним заняттям, постарайтеся зробити їх цікавими, стежте, щоб дитина не втомлювався. Можна використовувати готові посібники, яких багато зараз продається. А можна прогулюючись, розглядати листя дерев; обнявшись на дивані, розмовляти по картинках, разом зробити саморобку до дня народження бабусі. Вибирайте максимально доступні дитині завдання, які вона може повністю виконати і отримати задоволення від своєї успішності.
 3. Навчайте дитину самостійності.
  Дитина, яка сама справляється з потребами свого тіла (туалет, їжа, переодягання, сон), – це емоційно врівноважений, впевнений в собі малюк. Він відносно незалежний і не боїться розлучитися на деякий час з мамою або нянею, щоб із захопленням вивчати новий простір, грати з хлопцями чи дівчатами і пробувати нове.
 4. Привіт, світ!
  Відвідування дитячого садка, це новий етап розвитку дитини. Зазвичай до трьох років дитина наситившися спілкуванням в сімейному колі і прагне рухатися далі до зовнішнього світу. Багато мам тривожно переживають цей період. Світ дитини перестає обмежуватися батьками, з’являються нові прихильності, друзі, закоханості. Не хвилюйтеся, ви як і раніше дуже потрібні своєму малюкові, але відносини тепер шикуються по-новому. Ви обоє це відчуваєте, і від цього вам обом трохи сумно, страшно, радісно і цікаво. Це природний рух: спочатку малюк вийшов з утроби, потім відмовився від грудей, потім дитячий сад, потім він школяр, потім підліток і т. д. Розмовляйте з дитиною про дитячий садок, розповідайте про те, як це важливо і цікаво, читайте книги про дитячий садок, грайте в дитячий сад, «обживати» новий для дитини простір.
 5. Людина, що грає.
  Заохочуйте самостійну гру, підтримуйте ігрову ініціативу дитини, разом шукайте нові способи взаємодії з ігровими предметами, придумуйте нові сценарії. Не будьте заручниками комп’ютерних ігор і мультфільмів, самовиражатися. Ставтеся до дитячої гри серйозно. Самостійна гра є ознака нормального розвитку інтелекту і почуттів дитини, а також запорука успіхів у навчанні в школі і розвитку гармонійної особистості в майбутньому.