Основні причини зниження імунітету у дітей, різкого ослаблення імунної системи, дошкільного та шкільного віку є хвороби, їх ускладнення та сильні стреси.
Перш ніж розбиратися, як підвищити слабкий імунітет у дитини, важливо встановити, чому він знизився.
Причини зниження імунітету у дітей можуть бути:
- Фізична та розумова перевтома. Тому перед тим, як віддавати дитину в модний ліцей, або записувати у всілякі секції, подумайте, чи впорається вона з такою насиченою програмою.
- Хронічна нестача відпочинку та постійне недосипання. На жаль, гаджети здатні красти час, який малюки можуть використати більш ефективно: на ігри та сон. Боротися із цим допоможе лише чіткий розпорядок дня дитини. Врахуйте, що взимку малюкам необхідно спати трохи більше часу, ніж улітку. Це пов’язано із тривалістю світлового дня у різні періоди.
- Нестача кисню. Спостерігається у дітей, які проводять весь день у закритих приміщеннях, та рідко гуляють на вулиці.
- Гіподинамія. Якщо ви боїтеся, що малюк отримає травму в ході активних вуличних ігор, а сам він відмовляється робити ранкову зарядку, запропонуйте йому альтернативу. Танці – відмінний спосіб зняти напругу та підвищити рухову активність!
- Недостатнє харчування. Так, діти люблять шкідливі продукти: шоколад, випічку, картопля фрі та інший фаст-фуд. Але якщо ви ненав’язливо запропонуєте їм сік чи фрукти – вони із задоволенням з’їдять їх. Складаючи раціон, пам’ятайте, що діти не оцінюють їжу за принципом корисності. Їм важливо, щоб це було смачно чи гарно оформлено.
- Зневоднення організму. Зазвичай діти п’ють воду до їжі і після їжі, керуючись власними бажаннями. Але іноді їм катастрофічно не вистачає вологи. Тому разом зі звичайною водою та чаєм запропонуйте дитині трав’яний відвар (наприклад, ромашковий), компоти та соки, а також киселі, узвари тощо. Це смачно, і корисно.
Важливо знати: у дошкільному віці (до 6-7 років) у дитини відбувається активне формування імунної системи. Тому для холодної пори року 8-10 випадків застуди вважається нормою. У школі кількість захворювань скорочується приблизно 2-2,5 разу. Наступний “небезпечний” період припадає на час статевого дозрівання (13-15 років).