Підготовка до школи – це не лише навчання читання, письма та рахунку, а ще й про орієнтацію в часі. Сьогодні ви дізнаєтеся, як швидко та цікаво вивчити з дитиною дні тижня: коли починати і як вчити, щоб їй було легко та цікаво.
У якому віці починати вивчати дні тижня з дитиною
Неважливо, в якому віці ви почнете запам’ятовувати з дитиною дні тижня, головне, щоб до школи вона вже:
- знала їхню послідовність;
- знала, що сім днів – це один тиждень;
- вживала у промові назви днів тижня;
- розрізняла робочі та вихідні дні;
- орієнтувалася у навколишньому середовищі.
Фахівці в галузі дитячого розвитку рекомендують розпочинати навчання не раніше 5 років з поділу тижня на робочі та вихідні дні. Так як у дітей у цьому віці переважає наочно-дієве мислення, то навчання найлегше проходить в ігровій формі та на реальних життєвих прикладах. Наприклад, можна пояснити дитині, що коли мамі та татові не потрібно на роботу, а їй у дитячий садок, значить, прийшли вихідні.
Якщо дитині до 5 років, спочатку з нею потрібно розібрати та запам’ятати поняття «вчора, сьогодні, завтра». Їй буде легко з цим впоратися, якщо вона уже засвоїла різницю між «вранці», «вдень», «увечері», «вночі».
Щоб швидше розібратися в теперішньому, минулому та майбутньому часі, батькам слід прив’язувати поняття «вчора, сьогодні, завтра» до якихось подій, що запам’ятовуються. Наприклад: «Пам’ятаєш, учора ми ходили до басейну, завтра поїдемо до бабусі. А сьогодні займемося ліпленням удома».
Як вивчити з дитиною дні тижня легко та цікаво
Отже, припустимо, що ваша дитина вже трохи орієнтується в часі, вміє рахувати до десяти, не плутає «сьогодні, завтра та вчора» – можна переходити до днів тижня.
Для першого знайомства рекомендуємо почати з тижневого календаря або циферблату, які можна виготовити своїми руками.
Для календаря знадобиться: кольоровий папір та маркери. Виріжте з паперу 7 квадратів різного кольору, щоб кожен відповідав певному дню тижня. Поясніть дитині, що один квадрат – це одна доба (день та ніч), а 7 карток – це 7 днів, які разом становлять один тиждень.
Потім разом підпишіть картки та розвісьте на видному місці. Можна навіть зробити кольоровий паровозик, щоб було веселіше. Тепер можна знайомитись із назвами днів:
- Понеділок йде після вихідних і відкриває робочий тиждень.
- Вівторок – слідує за понеділком під номером два.
- Середа – середина тижня. У назві дня також ховається підказка.
- Потім – четвер та п’ятниця, підказка також ховається у назві цих днів.
- Субота та неділя – шостий та сьомий. У ці дні ти завжди відпочиваєш.
Далі можна «розкласти» днями-вагончиками розклад дитини. Наприклад, понеділок – дитячий садок, малювання, вівторок – дитячий садок, урок читання тощо.
Ще можна зробити з цупкого паперу тижневий циферблат і по ньому закріпити поняття минулого, сьогодення та майбутнього часу, а також вивчити дні тижня. Надалі подібний циферблат можна буде виготовити, щоб навчити дитину розуміти години.
Після днів тижня можна буде переходити до місяців та року. Головне, щоб заняття були комфортні вам і приносили задоволення дитині.