Нейрокорекція в дитячому центрі “Аутиzон+”
Новий напрямок в медицині – нейрокорекція – межує з педагогікою та психологією.
Не всі діти з народження володіють відмінною пам’яттю, хорошою здатністю до навчання, здатністю зосередитися і вірою у власні сили. Багато хто має невеликі відхилення в роботі центральної нервової системи, якщо вони не пов’язані з неврологічним діагнозом. Фахівці будь-якого клубу нейрокоррекції в Києві та Київській області з радістю допоможуть цим дітям.
Суть методу нейрокорекції
Нейропсихологічна корекція являє собою особливий комплекс вправ для розвитку «проблемних» функцій головного мозку, виявлених при нейропсихологічному обстеженні.
Психологічні прийоми, які передбачає нейрокорекція для дітей, дозволяють відновити і компенсувати порушену структуру пам’яті, мислення, уваги, світосприйняття та ін. Дитина отримує нейропсихологічну допомогу, щоб в подальшому самостійно вчитися і контролювати свої вчинки.
У разі особливих дітей мета методу нейрокорекції – наблизити відхилення в розвитку до нормальному перебігу і полегшити впровадження дитини в соціальне середовище.
До великої радості і деякого відсотку захоплення, на сьогоднішній день виявлено, що сучасна нейрокорекція – це ніщо інше як класична сенсорна інтеграція! Що викликало здивування з боку корекційної педагогіки «старої школи» і радістю для сучасних фахівців. Так само дослідження показують, що ефективність застосовуваного методу виростає в рази, якщо базується на прикладному поведінковому аналізі (АВА).
Показання метод нейрокоррекції
Нейрокорекція (вправи) призначається при наступних діагнозах:
- ЗПР (затримка в розвитку психіки);
- Аутизм (РАС);
- ЗРМ (затримка в розвитку мови);
- Алалія і дизартрія;
- Дисграфія і дислексія;
- СДУГ;
- ДЦП;
- розлади органічного типу;
- різні проблеми з навчанням.
Коли почати нейрокорекцію?
Як уже сказано вище, приступити до сенсорної інтеграції краще в ранньому віці, від 1,5 років. Однак вік, коли проводиться нейрокорекція (заняття) з використання більшої частини методу – 5-12 років. Перший ефект буде помітний через 2-3 місяці, а максимальний – від 7-ми до 9-ти. Чим раніше встановлені причини відхилень і розпочати лікування, тим очевидніше буде результат.
Якщо розвиток дитини ускладнюють органічні порушення, і воно протікає дуже повільно, видимих поліпшень можна чекати роками.
Як проводиться нейрокорекція для дітей
Зазвичай, в ранньому віці використовують два види корекції – рухову і когнітивну. Перша стимулює ділянки кори головного мозку, що керують рухом, асоціацією, розвитком міжпівкульна зв’язків. Друга зміцнює пізнавальні навички та усуває складності в навчанні.
Корекційна робота буває групової та індивідуальної. Вона має ігровий формат, містить рухові і дихальні вправи. Сюди ж входять гри для відпрацювання вимови і мови.
Сенсомоторная нейрокорекція (рухові заняття + ігри) вирішує кілька важливих завдань:
- Відчуття себе в просторі (дитина повинна відчувати тіло і все, що знаходиться навколо нього).
- Повна узгодженість рук і ніг.
- Зорово-моторна координація (здатність чітко направляти руху).
- Слухове і візуальне увагу.
- Почерговість дій (вміння розбити задачу на кілька фрагментів і виконувати їх поступово).
Заняття для дітей з СДУГ
Нейрокорекція для дітей (вправи) з таким діагнозом спрямована на розвиток можливості цілеспрямовано планувати і управляти своїми діями, на поліпшення концентрації і вміння розподіляти свою увагу.
Це корисно малюкам, які імпульсивно реагують на ситуацію, погано засвоюють правила, весь час відволікаються і не вміють концентрувати увагу, частенько «зависають» і не перемикаються з помилкових дій на вірне рішення задачі.
Важливий прийом для усунення таких проблем, який практикують центри нейрокорекції дітей – мовна регуляція Ваших дій. Промовляння вголос дозволяє дітям краще придушувати імпульсивність, тримати завдання, швидше помічати і виправляти свої помилки.
Всі вправи дозовані і проводяться у вигляді гри, і з урахуванням мотивації (АВА) щоб дитині було цікаво. Якщо система мотивації виставлена невірно, він може висловити протест і не захоче займатися. Тому заняття тривають відрізками 5-20 хвилин з перервами, а рухливі вправи розумно чергуються «сидячими».
Не менш важливо вибрати початковий рівень, доступний для конкретної дитини. Це позбавить його від відчуття безсилля при виконанні завдання. Вправи побудовані за принципом плавного переходу від простого до складнішого.
Крім того, заняття в центрах нейрокорекції Києва і Київської області підібрані за віком і рівнем навичок, і раніше терміну вправи ефекту не дадуть.
І найважливіше. Щоб мотивувати дитину займатися, її необхідно заохочувати. Якщо загострювати увагу на промахах, діти втрачають інтерес до процесу навчання. В цьому плані АВА закриває всілякі проблеми.
Фахівці прикладного аналізу поведінки виявлять реальну мотивацію дитини і навчать використовувати її для досягнення максимальної ефективності.
Нейрокорекція в клубі «Аутиzон+» в Києві
Хочете, щоб ваша дитина навчалася з інтересом, завжди вміла зосередитися, швидко шукала і виправляла свої помилки? Щоб в подальшому вона контролювала вчинки, була впевненна в собі і ладнала з оточенням? Запишіться на діагностику або розвиваючі сеанси в клубі нейрокоррекції “Аутиzон+”.
Вас візьмуть висококваліфіковані фахівці з величезним досвідом роботи, які володіють сучасними методиками нейрокорекційної терапії.