Музична терапія: лікування музикою

Науково доведено, що музична терапія є корисною для психічного здоров’я. Музика впливає на думки, почуття та поведінку людини, вона допомагає справлятися зі стресом, краще розпізнавати та контролювати свої емоції, ставати більш товариськими та краще розуміти інших людей.

Музичну терапію можна використовувати в роботі з дітьми, підлітками та дорослими, які страждають на психічні розлади (синдром дефіциту уваги, розлади настрою, депресія, посттравматичний стресовий розлад, шизофренія).

Музична терапія: її перевага – вирішити проблему, яку не можна вирішити за допомогою лише слів.

Музична терапія включає наступні вправи:

Написання пісні

Через власні вірші людина вчиться висловлювати свій настрій, думки та емоції. Завдання музичного терапевта – допомогти написати пісню, поєднуючи ритм та мелодію з простими, структурованими текстами.

Аналіз пісні

Аналіз текстів пісень допомагає розпізнавати свої емоції. Музичний терапевт просить вказати слова чи фрази у пісні, які мають для людини особливе значення. Так, через розмови виявляється проблема, з якою стикається пацієнт.

Імпровізація

Імпровізація – це техніка самовираження, коли пацієнт та музичний терапевт експромтом створюють разом музику. Можна використовувати будь-який музичний інструмент, додати голос, а також урізноманітнити твір не музичними методами, підключивши зображення та оповідання.

Прослуховування музики

Сприйняття музики може бути зосереджено на фізичних, емоційних, інтелектуальних чи духовних аспектах музичного твору. Людина може реагувати на почуте по-різному: розслаблятися, медитувати, аналізувати чи розпізнавати свої емоції. Під час прослуховування вона може вільно пересуватись, розповідати історії чи малювати.

Музичні інструменти

Гра на музичному інструменті особливо допомагає тим, що не може словами передати свої думки та почуття. Крім того, гра розвиває моторику, оскільки вимагає координації рук та очей. Гра розвиває мозок, пам’ять, покращує соціальні навички, розвиває творчі здібності. Відтворення музики можна використовувати як радісний спосіб спілкування з собою і іншими.

Шлях до лікування психічного здоров’я включає безліч різних методів лікування. Музична терапія є доповненням до інших методів лікування.