5 незвичайних способів малювання гуашшю для дітей

Канікули – час творчих експериментів. Тому, поки всі вдома є вільний час на творчість. Пропонуємо спробувати незвичайні та оригінальні способи малювання гуашшю для дітей. Вони точно здивують дітей!

Малювання губками

Для цього завдання потрібні звичайні губки для миття посуду, фарби та трохи фантазії. Якщо є можливість, можна взяти кілька губок різних розмірів та фактур – так буде красивіше та цікавіше.

Сенс техніки полягає в тому, щоб замість пензлика використовувати відбиток губки. Вона дає цікаву текстуру, якою можна заповнити весь аркуш чи контури предметів. Наприклад, у такий спосіб можна зобразити хмари, воду, сніг, крони дерев, квіти.

Малювання відбитками

Візьміть кілька рельєфних предметів: половинку яблука чи апельсина, листя різних дерев, квіти, черепашки. На палітру викладіть фарби: що більше кольорів, то яскравіше і цікавіше вийде картина. Запропонуйте дитині вмочувати предмет у фарбу та ставити відбитки на аркуш паперу.

Спочатку відбитки будуть розрізненими елементами, але трохи фантазії — і вони стануть єдиним твором! А елементи, що бракують, можна домалювати пензликом.

Нехай дитина сама обере ті предмети, якими ставитиме відбитки. Це корисно для розвитку просторового мислення, адже перед тим як випробувати предмет у справі, малюк повинен уявити, який відбиток він залишить.

Малювання клеєм

Для цієї техніки, крім гуаші та паперу, знадобиться клей ПВА та кілька маленьких пляшечок з насадками. Розподіліть клей по пляшечках і додайте до кожної фарби різних кольорів. Перемішайте, надягніть насадки та малюйте об’ємні візерунки!

Важливо! При висиханні клейовий малюнок стане плоским – про це потрібно заздалегідь попередити малюка, щоб не було розчарування.

Монотипія

Це цікава техніка, для якої потрібна гуаш, папір, пензлі та звичайне скло (наприклад, від рамки для фото). Малюнок робиться не на папері, а на склі. Після цього скло необхідно перевернути (нехай це робить дорослий) і надрукувати на папері. Вийде яскраве і незвичайне зображення, несхоже на те, що задумував малюк спочатку.

Поміркуйте з дитиною, що зображено малюнку? Що змінилося порівняно з первісним задумом? Що стало краще, що гірше? Як можна доповнити та покращити зображення?

Малювання ниткою

Для творчого процесу краще взяти тонкі нитки та товсті, міцні (наприклад, з акрилу чи вовни). Фарбу розведіть на палітрі так, щоб вона була не дуже рідка, але і не густа. Вмочуйте нитки в фарбу, прикладайте до аркуша паперу і рухом нитки створюйте малюнок. Можна покласти зверху інший аркуш і книгу і різко висмикнути нитку. На аркушах залишаться цікаві візерунки.

Дітям дуже подобається такий незвичайний спосіб. Хоча бувають ситуації, коли замість задуманої картинки виходить абстракція. Якщо щось не виходить або виходить не так, як хотілося, і дитина засмучується, запропонуйте малювати картинку звичайним пензликом.

Гуаш має низку особливостей: вона дуже швидко сохне, а при висиханні світлішає; її можна накладати густо, об’ємно; вона дає щільне рівне покриття; зверху можна накладати нові шари.
Пам’ятайте: діти відчувають, коли дорослий радіє від спілкування з ними. Тому вигадуючи гру малювання гуашшю для дітей або організуючи заняття творчістю на канікулах, постарайтеся також насолоджуватися процесом спілкування та гри.