Живі ігри для дітей

Останнім часом віртуальне спілкування витісняє «живі» розмови та живі ігри для дітей. Діти менше гуляють у дворі, частіше зазнають складнощів у колективі однолітків. Пропонуємо допомогти підростаючому поколінню знайти нових друзів, придумати заняття в компанії та отримати яскраві живі емоції не у віртуальному світі, а наяву.

Живі ігри це ігри з живими людьми, а не віртуальними знайомими в мережі. Батьки, однолітки, старші родичі та друзі — чудова «заміна» віртуальним суперникам і чудовий спосіб отримати багато нової та корисної інформації «з перших вуст», знайти нових друзів та однодумців, випробувати позитивні емоції не у віртуальному світі, а наяву. Ми підкажемо, які ігри можна пограти з дітьми різного віку.

Ігри для найменших

Малята пізнають світ через гру, це їхній основний вид діяльності, так вони вчаться розуміти закони життя, спілкуються з навколишнім світом.

Діти до року мало що вміють, але це не нагода не грати з ними. Пропонуємо кілька веселих живих ігор, які піднімуть настрій і малюку, і мамі.

“Справу зроблено”

Розіграйте перед малюком виставу. Приміряйте різні капелюшки, шарфи, корчіть пики, смійтеся. Запропонуйте малюкові одягнути ваш капелюшок і подивитися в дзеркало. Увімкніть веселу музику та підспівуйте.

«Вітерець»

Малята люблять, коли їм дмуть на ручки, ніжки, на животик. Влаштуйте «вітерець» з поцілунками та нішком.

«Дригай ніжкою»

Допоможіть малюкові познайомитися не лише зі своїми ручками, а й ніжками. Щоб привернути увагу малюка, прив’яжіть до його ніжок кольорові стрічки, бубонці, надягніть шкарпетки з брязкальцями. Малюк почне активно дригати ніжками, якщо прив’язати до однієї з них яскраву повітряну кульку.

У процесі ігор розвиваються увага і пам’ять, мислення та мовлення, здібності, виявляються особливості характеру.

Малюкам можна пропонувати найрізноманітніші розваги: ​​пірамідки, кубики з картинками та літерами, лото, різні конструктори, пазли і т.д. Також дорослі можуть грати з малюками у прості словесні ігри на відтворення знайомих звуків, повторення, запам’ятовування, впізнавання.

У 2-3 роки вже можна запропонувати дитині поліпити з тіста, кінетичного піску. У цьому віці можна починати вивчення кольорів та простих геометричних форм. На «ура» йдуть ігри з водою. Рекомендуємо ігри:

  • Скажіть «ТАК» малюванню ногами
  • Ліплення із солоного тіста для маленьких дітей
  • Академія розвитку на кухні, або чим зайняти дитину, поки мама готує
  • Подорож в автомобілі: чим зайняти малюка в дорозі
  • Топ-10: Іграшки, що розвивають своїми руками

Розвиваючі живі ігри для дітей 3-6 років

Гра ще довго залишається провідним видом діяльності. У дошкільному віці діти активно освоюють сюжетно-рольові ігри. Вони приміряють він ролі різних персонажів, вчаться спілкуватися з іншими дітьми, розподіляти обов’язки, вимовляти слова.

У віці 3-6 років дуже корисно малювати, ліпити, будувати, вирізати, складати та ін., щоб максимально задіяти дрібну моторику. Від цього безпосередньо залежить розвиток мови та мислення. Можна починати вивчення літер та цифр. Різні методики раннього розвитку допоможуть навчити читання та рахунку.

У цьому віці корисно виконувати всілякі вправи артикуляції, розвивати фонематичний слух, пам’ять, увагу. Це запорука успішного навчання у школі.

Дошкільнята охоче грають у домашній театр, можуть разом із батьками майструвати реквізит та костюми.