Ефективні вправи для здорової спини

Здорова спина, гнучкий сильний хребет та граціозна постава грають одну з провідних ролей у загальному самопочутті людини. Розвивати м’язову та кісткову системи, суглобово-зв’язувальний апарат необхідно з раннього віку. У цій статті ми наведемо детально деякі вправи для здорової спини.

Заняття допомагають малюкам:

  • Сформувати правильну поставу.
  • Зміцнити опорно-руховий апарат.
  • Поліпшити кровообіг.
  • Розвинути рухливість зв’язок та суглобів.
  • Зміцнити великі м’язи плечового пояса, тулуба, ніг.

Вправи для сильного хребта, здорової постави та зняття перенапруги м’язів спини у дітей.

Вправа 1 «З гімнастичним ціпком».
Сприяє збільшенню рухливості у плечових, ліктьових суглобах, опрацьовує проблемні місця у хребті (затискання, блоки).

На занятті гімнастична палиця використовується на етапі розминки для розігріву плечових суглобів, опрацювання зап’ястя та дрібної моторики рук.

В основній частині уроку за допомогою палиці хлопці проробляють міжлопаткову область, а також область шийнокоміркової зони. Завдяки цьому снаряду можна проводити постійний контроль над симетрією тіла.

Вправа 2 «Гойдалка».
Спрямовано на зміцнення м’язового корсета та розвиток гнучкості, що допомагає розтягнути м’язи живота. Виконувати цю вправу можна навіть у домашніх умовах.

Лежачи на животі, прогинаємо спинку, намагаємось дотягнутися ногами до голови.

Вправа 3 “На прес”.
Направлено зміцнення м’язів преса. Основні працюючі м’язи – м’язи черевного преса та розгиначі стегна.

Поперек щільно притиснута до підлоги, ноги знаходяться у зігнутому стані від підлоги, на видиху ми пірнаємо ногами в кільце і опускаємо ніжки, поперек залишається притиснутим до підлоги.

Вправа 4 «Доріжка здоров’я».
На доріжці здоров’я юні спортсмени зміцнюють опорно-руховий апарат, ця вправа розвиває рухливість зв’язок і суглобів ніг, а також сприяє профілактиці плоскостопості.

Хлопці в ігровій формі виконують ті необхідні вправи, які потрібні для формування гарної та правильної постави.

В основі більшості дитячих занять лежить гра. Через гру діти краще засвоюють інформацію, знайомляться з навколишнім світом, відпочивають, навчаються імпровізації. На таких спортивних заняттях малюки перетворюються на супергероїв, різних тварин і навіть комах.

Перераховані вище вправи допоможуть сформувати правильну поставу, уникнути втоми спини, і навіть просто піднімуть настрій!