Дефектолог олігофренопедагог

Дефектолог олігофренопедагог

Заняття зі спеціалістом – дефектолог олігофренопедагог потрібні для дітей від 2 до 7 років, щоб почати говорити або поліпшити мовні навички, скорегувати особливості розвитку і допомогти підготуватися до школи.

Можна займатися тільки з дефектологом або поєднувати ці заняття з іншими (ABA-терапія, нейропсихологічна корекція, арт-терапія і т. д.).

Індивідуальні заняття з дефектологом в дитячому центрі “Аутизон” в місті Київ

У центрі розвитку дітей Аутизон ведуть заняття дефектологи-педагоги (корекційні педагоги) різної спрямованості, включаючи логопеда, тифлопедагога, сурдопедагога, олігофренопедагога.

Спеціалісти дефектологи (олігофренопедагоги) нашого Центру розвитку проводять корекційно-розвиваючі заняття для дітей з:

  • затримками когнітивного розвитку;
  • затримками розвитку мови, дефектами мови: тахілалія, браділалія, ринолалія, дизартрія, заїканням, алалією, афазією;
  • слабким слухом або відсутністю слуху, дітей після установки слухового апарату або кохлеарного імплантату;
  • зниженим зором або відсутністю зору;
  • труднощами в навчанні: не засвоєння матеріалу, відсутністю інтересу до навчання, розладами читання, письма та рахунку (дислексія, дисграфія і дискалькулия);
  • гіперактивністю;
  • розладами аутистичного спектру;
  • діагнозами «інтелектуальна недостатність», «Синдром Дауна» і іншими порушеннями розвитку.

 

Дефектолог олігофренопедагог: первинна консультація корекційного педагога

На первинному прийомі педагог знайомиться з дитиною і батьками, вивчає принесену медичну документацію при наявності такої. Спеціаліст дефектолог (олігофренопедагог) розмовляє з дитиною, спостерігає за його поведінкою в процесі прийому, може провести різні тести, змоделювати певні ситуації.

У практиці нашого Центру первинний прийом часто проводить тандем фахівців: лікар (невролог або психіатр, в залежності від причини звернення) + педагог. Такий підхід дозволяє всебічно оцінити проблему і розробити максимально повний і об’єктивний план корекційних занять. Фахівці дають всебічні пояснення батькам, а також рекомендації для занять вдома. Довірчий контакт не тільки з дитиною, а й з батьками – це важлива складова успіху корекційної педагогіки.

 

Як проходять корекційно-розвиваючі заняття?

Заняття з корекційними педагогами в Центрі розвитку дітей Аутизон – індивідуальні; батьки можуть бути присутніми. Групові заняття – виключення, і проводяться тільки в тому випадку, коли схема корекції кількох дітей має на увазі взаємодію.

дефектолог олігофренопедагог для дітейНа заняттях педагоги реалізують розроблену програму. Для одних дітей це будуть ігри для розвитку дрібної моторики, для інших – ігрова форма підготовки до школи. Описати якийсь стандарт корекційного заняття представляється скрутним, тому що підхід і наповнюваність зустрічі педагога з дитиною цілком залежать від існуючої проблеми і радикально відрізняються. Фахівці нашого Центру володіють безліччю технік м’якої корекції, кабінети для занять оснащені всім необхідним, щоб маленькі пацієнти почували себе комфортно. На будь-якому етапі до процесу корекції може підключитися лікар – дитячий невролог, дитячий психіатр, педіатр. Однак найчастіше дефектолог (олігофренопедагог) для дітей тісно взаємодіє з дитячим психологом. Для дітей з розладами аутистичного спектру проводиться корекційно-розвиткові заняття з спеціалістами центру Аутизон.

Таким чином, в Центрі надається комплексна допомога дітям з різними особливостями розвитку. Навчання будується на встановленні, в першу чергу, теплих і партнерських відносин з дитиною. Вправи підбираються відповідно до потреб і особливостями вашої дитини. Рухові і творчі завдання чергуються з класичними методами логопедичної роботи.